2/27/2021
شنبه، ۰۹ اسفند ۱۳۹۹
انتقاد واعظی از اصلاح‌طلبان /  اصلاح‌طلبان برای پیروزی روحانی چه کرده‌اند؟/ اصلاح‌طلب‌ها را در سمت‌های استانداری و معاونت وزیر! به‌کار بردیم الان طلبکار شده‌اند / برخی نمایندگان مجلس می‌خواهند دولت موفقیت کسب نکند

انتقاد واعظی از اصلاح‌طلبان / اصلاح‌طلبان برای پیروزی روحانی چه کرده‌اند؟/ اصلاح‌طلب‌ها را در سمت‌های استانداری و معاونت وزیر! به‌کار بردیم الان طلبکار شده‌اند / برخی نمایندگان مجلس می‌خواهند دولت موفقیت کسب نکند

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری گفت: آنها (اصلاح‌طلبان) با نگاهی به گذشته ببینند قبل از این دولت چه شرایطی داشتند و فعالیت‌های‌ آنها در چه حدی بود. این دولت همفکران آنها را در استانداری‌ها و سمت معاونت وزیر به کار گرفت و امروز به جای تشکر، طلبکار هم شدند و حرف‌های بی‌ربط می‌زنند و الان که زمان انتخابات شده در پی یک سری حرف‌های بی‌پایه و اساس هستند.

اعتمادآنلاین| محمود واعظی به انتقاد صادق خرازی دبیرکل حزب ندای ایرانیان از رییس‌جمهوری و دولت واکنش نشان داد. خرازی جمعه گذشته درباره نامزد اجاره‌ای و پاسخگو نبودن آن و اینکه اصلاح‌طلبان دیگر دولت اجاره‌ای نمی‌خواهند در ششمین مجمع عمومی حزب ندای ایرانیان سخنرانی کرده بود.

 

واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهوری در این باره گفت: یکی از مسوولان ستاد انتخاباتی حسن روحانی در سال 92 بودم، یادم می‌آید او در هیچ جای ستاد نقشی نداشت. نخست بیاید اثبات کند برای روی کار آمدن رییس جمهوری چه کار کرده که چنین اظهاراتی داشته است؛ ضمن اینکه محمدرضا عارف تا روز سه شنبه قبل از رای‌گیری نامزد جریان اصلاحات در انتخابات یازدهمین دوره ریاست‌جمهوری بود.

 

رییس دفتر رییس جمهوری خاطرنشان کرد: آن زمان نظرسنجی‌ها فاصله معناداری میان رای روحانی و عارف را نشان می‌داد بطوریکه روحانی جزو نفرات اول و دوم بود. بر همین اساس خودشان و بیشتر از همه سید محمدخاتمی و دوستان‌ آنها تصمیم گرفتند عارف که دیگر شانسی برای رقابت نداشت، کنار برود.

 

واعظی اضافه کرد: آنها آزاد بودند به قالیباف یا کسی دیگر رای دهند اما مردم تصمیم گرفتند به دکتر روحانی رای دهند. بنابراین حرفی که او می‌زند نادرست است.

 

وی ادامه داد: آنها با نگاهی به گذشته ببینند قبل از این دولت چه شرایطی داشتند و فعالیت‌های‌ آنها در چه حدی بود. این دولت همفکران آنها را در استانداری‌ها و سمت معاونت وزیر به کار گرفت و امروز به جای تشکر، طلبکار هم شدند و حرف‌های بی‌ربط می‌زنند و الان که زمان انتخابات شده در پی یک سری حرف‌های بی پایه و اساس هستند.

 

برخی نمایندگان مسائل را تبلیغاتی و سیاسی می‌بینند

 

واعظی در بخش دیگری از سخنانش درباره رفتارهای سیاسی برخی مجلس‌نشینان، گفت: راجع به کل مجلس اظهار نظر نمی‌کنم چون به کلیت مجلس باور دارم و احترام می گذارم اما عده‌ای در مجلس خیلی فعالند و مسائل داخلی را با نگاه تبلیغاتی و سیاسی می‌بینند.

 

رییس دفتر رییس جمهوری ادامه داد: هدف‌ این افراد هم این است دولت موفقیت کسب نکند و برای انتخابات 1400 از نظر تبلیغاتی با حرف‌های نادرست و اتهامات بمباران شود. این موضوع را به مصلحت مردم نمی‌دانیم.

 

مذاکره مجدد در برجام نخواهیم داشت

 

واعظی درباره آغاز ریاست جمهوری جو بایدن در آمریکا، گفت: انتظار داریم او چون دولت قبلی عمل نکند چون رفتار دولت دونالد ترامپ موجب ضرر و بی‌آبرویی‌ آنها و تنفر مردم ایران شد. ارتباطی با آمریکا نداریم ولی آنچه که به واسطه برجام به ما مربوط می‌شود این است که این موضوع به عمل آنها به تعهداتشان بستگی دارد.  اگر صادقانه به تعهدات خود عمل کنند این شرایط تغییر می‌کند.

 

رییس دفتر رییس جمهوری افزود: برجام یک بار مذاکره شد و مذاکره مجددی نخواهیم داشت. اینکه آنان بخواهند به برجام برگردند یا نه، تصمیم خودشان است اما مهم برای ما برداشتن تحریم‌ها علیه مردم ایران است.

 

منبع: ایرنا 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها