4/17/2021
شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
وضعیت کرونایی 7 شهرستان مازندران زرد شد

وضعیت کرونایی 7 شهرستان مازندران زرد شد

وضعیت کرونایی هفت شهرستان مازندران بر اساس تازه‌ترین ارزیابی نرم افزار ماسک متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی زرد شده است و هیچ نقطه‌ای از استان هم دیگر قرمز نیست.

اعتمادآنلاین| وضعیت کرونایی هفت شهرستان مازندران بر اساس تازه‌ترین ارزیابی نرم افزار ماسک متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی زرد شده است و هیچ نقطه‌ای از استان هم دیگر قرمز نیست.

 

طبق این ارزیابی که مربوط به روز سوم بهمن ماه است، هم اکنون وضعیت کرونایی شهرستان های گلوگاه، میاندرود، سیمرغ ، سوادکوه شمالی ، سوادکوه ، عباس آباد و کلاردشت زرد است.

 

پیش از این وضعیت سوادکوه قرمز و بقیه 6 شهرستان هم نارنجی بود.

 

نقشه رنگ بندی کرونایی نرم افزار ماسک همچنین نشان می دهد که وضعیت بقیه 15 شهرستان مازندران هم اکنون نارنجی است.

 

پیش از این وضعیت 10 شهرستان مازندران شامل ساری، قائمشهر، آمل، فریدونکنار، بابل ، جویبار، تنکابن، رامسر، نکاء و سوادکوه قرمز بود.

 

مازندران طی 2 هفته گذشته تنها استان کشور با نقاط  قرمز کرونایی بود.

 

براساس نقشه رنگ بندی نرم افزار ماسک همچنین در حال حاضر وضعیت 17 شهرستان در کشور نارنجی است که از تعداد 15 شهرستان مربوط به مازندران است. لاهیجان در گیلان و بندرگز در استان گلستان 2 شهرستان دیگری هستند که وضعیت کرونایی نارنجی دارند.

 

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، مازندران به خاطر برنامه ریزی‌های مدیریت استانی مقابله با کرونا دیرتر از سایر نقاط کشور وارد پیک موج سوم شد و به همین دلیل هم دیرتر در حال خروج از این پیک است.

 

طبق آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل هم اکنون یک‌هزار و 340 بیمار مبتلا به کووید 19 در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

 

منبع: ایرنا

 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها