3/8/2021
دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۹
ناراحتی باشگاه پرسپولیس از شورای شهر تهران /  تغییر نام خیابان به نام کاشانی بدون حضور فوتبالی‌ها

ناراحتی باشگاه پرسپولیس از شورای شهر تهران / تغییر نام خیابان به نام کاشانی بدون حضور فوتبالی‌ها

آیین پلاک‌کوبی خیابان گلستان به نام خیابان جعفرکاشانی روز دوشنبه و بدون اطلاع باشگاه و خانواده بزرگ پرسپولیس و همچنین پیشکسوتان و بزرگان باشگاه‌های شاهین و پرسپولیس از جمله همبازیان زنده‌یاد جعفر کاشانی برگزار شد!

اعتمادآنلاین| رسانه رسمی باشگاه پرسپولیس نوشت: علت نام‌گذاری خیابان جعفر کاشانی، قرار داشتن باشگاه شاهین در این خیابان است.

 

آیین پلاک‌کوبی خیابان گلستان به نام خیابان جعفرکاشانی روز دوشنبه و بدون اطلاع باشگاه و خانواده بزرگ پرسپولیس و همچنین پیشکسوتان و بزرگان باشگاه‌های شاهین و پرسپولیس از جمله همبازیان زنده‌یاد جعفر کاشانی برگزار شد!

 

با تاسف و در کمال تعجب، باشگاه پرسپولیس در ارتباط با اجرای این مصوبه شورای شهرتهران، هیچ‌گونه دعوت‌نامه یا نامه اطلاع رسانی را دریافت نکرده بود. در حالی که زنده‌یاد جعفر کاشانی که از فرهیختگان ورزش و فوتبال ایران بود به جهت سال‌ها تلاش و زحمت برای فوتبال ایران و باشگاه پرسپولیس، شایسته برنامه باشکوه‌تری بود. این در حالی است که در تماس با تعدادی از پیشکسوتان فوتبال ایران، از جمله حمید جاسمیان، آن‌ها نیز نسبت به چنین اتفاقی ابراز بی‌اطلاعی و گلایه کردند. 

 

در این که زنده نگه داشتن نام این بزرگان، اقدامی در خور توجه و قدردانی است شکی نیست ولی برای انجام آن به این شکل دلیلی نمی‌بینیم.

همچنین شایان ذکر است؛ در جریان این مراسم، از سردیس این پیشکسوت نامدار فوتبال ایران وبازیکن و رییس اسبق هیات مدیره باشگاه پرسپولیس که برابر باشگاه شاهین قرارداده شد نیز رونمایی گردید.

 

جعفر کاشانی پیشکسوت بزرگ باشگاه پرسپولیس  که خیابانی به نام او  نامگذاری شد، متولد 11 اسفند 1322 در تهران بود و در حالی که ریاست هیات مدیره باشگاه پرسپولیس را برعهده داشت، متاسفانه در دهم مهرماه 1398، جان به جان آفرین تقدیم کرد. 

 

جعفر کاشانی پس از سال‌ها تلاش برای باشگاه شاهین و تیم ملی کشورمان، جزو نسل اولی بود که به اتفاق همبازیان نامدار خود، اولین تیم فوتبال پرسپولیس را تشکیل دادند. وی که کارمند وزارت امور خارجه بود به عنوان سرکنسول و دیپلمات ایران در امارات، خدمت کرد. او برای 7 سال با پیراهن پرسپولیس به میدان رفت و فوتبال خود را با این پیراهن به پایان رساند. زنده‌یاد کاشانی، هنوز در اوج فوتبال خود بود که برای انجام ماموریت دیپلماتیک خود در امارات، مجبور به خداحافظی از فوتبال شد.

 

کاشانی که به عنوان مدیرعامل باشگاه شاهین نیز فعالیت داشت با سابقه‌ترین عضو هیات مدیره پرسپولیس به حساب می‌آمد. تاسیسات کنونی شاهین در زمان مدیریت وی، راه‌اندازی شد و بهره‌برداری از ورزشگاه شهید کاظمی نیز در زمان ریاست او بر هیات مدیره به پرسپولیس واگذار گردید.

 

منبع: سایت باشگاه پرسپولیس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها