2/28/2021
یکشنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹
دولت بایدن سیاست‌های سازنده‌ای در قبال پکن اتخاذ کند
وزارت خارجه چین:

دولت بایدن سیاست‌های سازنده‌ای در قبال پکن اتخاذ کند

وزارت خارجه چین اظهار امیدواری کرد دولت جدید آمریکا از سیاست‌های اشتباه دولت ترامپ در قبال چین عبرت بگیرد و با نگاهی منطقی به روابط با دو کشور، سیاستهایی مثبت و سازنده‌ای را در قبال پکن اتخاذ کند.

اعتمادآنلاین| وزارت خارجه چین اظهار امیدواری کرد دولت جدید آمریکا از سیاست‌های اشتباه دولت ترامپ در قبال چین عبرت بگیرد و با نگاهی منطقی به روابط با دو کشور، سیاستهایی مثبت و سازنده ای را در قبال پکن اتخاذ کند.

 

«جائو لی جیان» روز سه‌شنبه (7 بهمن 1399) در نشست خبری با خبرنگاران در پکن این مطلب را در واکنش به اظهارات سخنگوی کاخ سفید که گفته بود «آمریکا وارد یک رقابت شدید با چین می شود و بایدن نیز در روابط با چین صبور خواهد بود» اعلام کرد.

 

این مقام چینی گفت: دولت ترامپ با ورود به یک مسیر کاملاً اشتباه در روابط خود با چین، کشور ما را رقیب راهبردی خود می‌دانست و به رفتارهای اشتباه زیادی دست زد که علاوه بر آسیب رساندن به چین، به نفع هیچ یک از دو کشور نبود.

 

او در قسمت دیگری از نشست خبری امروز با اشاره به ابراز نگرانی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از امنیت داده‌ها در آمریکا گفت: چین همواره به حفاظت از حق مالکیت معنوی اهمیت می دهد و اقدامات چین در این راستا نیز برای همه روشن است.

 

جائو افزود: چین معتقد است فناوری باید در راستای تأمین منافع همه انسان‌ها به کار گرفته شود و نباید به ابزاری برای جلوگیری از توسعه دیگر کشورها تبدیل شود.

 

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها