8/2/2021
دوشنبه، ۱۱ مرداد ۱۴۰۰
بنای دوره جدید معاونت سیما برمبنای ساخت سریال جریان‌ساز است
معاون سیمای رسانه ملی؛

بنای دوره جدید معاونت سیما برمبنای ساخت سریال جریان‌ساز است

حمید شاه آبادی معاون سیمای رسانه ملی بیان کرد که در دوره جدید بناست که ساخت سریال موثر و جریان ساز در دستور کار قرار بگیرد.

اعتمادآنلاین| حمید شاه آبادی معاون سیما با حضور در محل تصویربرداری سریال «جشن سربرون» در منطقه سولقان استان تهران در جریان روند تولید این مجموعه نمایشی الف فاخر قرار گرفت.

 

وی در این بازدید گفت: «جشن سربرون» یک سریال تاریخی ارزشمند است که متن آن با پشتوانه پژوهشی خوبی به نگارش درآمده است. امیدوارم سال آینده شاهد پخش این مجموعه تلویزیونی از سیما باشیم و مردم عزیزمان از مشاهده این سریال جذاب لذت ببرند.

 

شاه آبادی با اشاره به اینکه سریال های تاریخی نقش مهمی در معرفی سرنوشت و سرگذشت یک کشور دارند، بیان کرد: بازه زمانی در این سریال، دوره مشروطه است. این سریال، اتفاقاتی را که آن مقطع در شهر شیراز و برخی دیگر از مناطق کشور رخ می دهد و به حاکمیت رضاخانی منجر شد، روایت می کند.

 

معاون سیما افزود: این داستان، که با قلم نویسنده و فیلمساز توانمند کشورمان آقای مجتبی راعی به تحریر درآمده و با هنرمندی ده ها تن از بازیگران توانای کشورمان در حال تصویربرداری است، نوید تولید اثری فاخر را می دهد.

 

وی ادامه داد: ماه ها است که عوامل این مجموعه، متعهدانه و به عشق مردم، در شرایط سخت و این هوای سرد، و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی در شرایط کرونایی منطقه حضور دارند تا ان‌شاءالله این اثر را هرچه زودتر برای مخاطبان رسانه ملی به آنتن برسانند.

 

شاه آبادی با اشاره به ضرورت پژوهش در نگارش و ساخت مجموعه های تاریخی تصریح کرد: سریال های تاریخی، از حساسیت و نگاه ویژه ای برخوردارند و نیازمند نگاه ژرف و پژوهش در روایت هستند. کارگردان سریال تاریخی باید بداند روایت وقایع تاریخی باید مبتنی بر حقیقت باشد و آن را با زبان موثر هنر بازگو کند.

 

وی اظهار کرد: مردم ما به سریال های تاریخی علاقه مند هستند و می خواهند بدانند که سرگذشت و رویدادها در گذشته چگونه بوده و چه آبشخوری داشته اند و امیدواریم تولید آثار فاخر و ارزشمند در رسانه ملی پاسخ مناسبی به این نیاز باشد.

معاون سیما در پایان گفت: بنای ما در دوره جدید، تداوم کارهای خوب گذشته است به انضمام ساخت سریال های موثر و جریان ساز دیگر، تا به یاری خداوند آنتن تلویزیون با سریال های فاخر و ارزشمند بدرخشد.

 

در این بازدید، مهدی فقیه، لاله اسکندی، محمود فلاح و دیگر بازیگران این سریال، همراه با مجتبی راعی نویسنده و کارگردان و حسن نجاریان تهیه کننده «جشن سربرون» حضور داشتند و یک سکانس از این اثر در حضور معاون سیما تصویربرداری شد.

 

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها