4/17/2021
شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
پرچم شهید سلیمانی را زمین نخواهیم گذاشت
محمد باقری، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح:

پرچم شهید سلیمانی را زمین نخواهیم گذاشت

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح گفت: بر سر مزار سپهبد شهید سلیمانی مجددا پیمان بستم که پرچم او را بر زمین نخواهیم گذاشت و تقاص و انتقام خون او را از عاملان، مجریان و آمران خواهیم گرفت.

اعتمادآنلاین| رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با تاکید بر اینکه انتقام شهید حاج قاسم سلیمانی را از عاملان و آمران ترور وی خواهیم گرفت، گفت: آنچه مانع تهاجم دشمن به ایران است قدرت بازدارندگی و توان دفاعی و پاسخ ویرانگر جمهوری اسلامی است.


سرلشکر پاسدار محمد باقری در همایش تبیین گفتمان مکتب شهید سلیمانی در نیرو‌های مسلح با تبریک دهه فجر و چهل‌ودومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین خجسته میلاد سالروز ولادت حضرت زهرا سلام الله علی‌ها، گفت: انقلاب اسلامی واقعیتی بی‌نظیر در تاریخ اسلام و کشور ماست و ان شاالله بتوانیم به برکت خون شهیدان و ابثار ایثارگران، این ثمره بزرگ 14 قرن مجاهدت را پاس بداریم.

 

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: خدا را شاکریم که در کشوری متولد شدیم و در زمانی زندگی می‌کنیم که از برکت دین مبین اسلام و چشمه جوشان فاطمی بهره‌مند هستیم و در دوران انقلاب از برکت آزادی، استقلال و پیشبرد اهداف الهی بهره‌مند هستیم.

 

وی با بیان اینکه امام حسین (علیه السلام) به ما یاد داد که حکومت اسلامی قابل قیاس با هیچ حکومتی نیست، تصریح کرد: مکتب شهید سلیمانی از کرمان آغاز شد، مکتبی که ریشه در اسلام، عاشورا، اهل بیت و دفاع مقدس دارد، اما به طور خاص این شهید بزرگوار دست پرورده مردم کرمان است.

 

خودسازی، اولین عامل سربلندی شهید سلیمانی ویژگی‌های فردی شهید سلیمانی


باقری افزود: اولین عامل رشد و سربلندی شهید سلیمانی ویژگی‌های فردی او از جمله خودسازی و تلاش برای دستیابی به جایگاه رفیع انسان متدین، مومن، مجاهد و ایثارگر است که او را در بین مردم ایران، منطقه و حتی جهان محبوب و برجسته کرد.

 

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح اضافه کرد: شهید سلیمانی از یک روستا زندگی را آغاز کرد، اما در عنفوان جوانی به انقلاب اسلامی و بعد از آن به دفاع مقدس پیوست و از روزی که در جبهه کرخه کور در مهر 59 وارد عرصه نبرد شد تا روز نهایت که به دست اشقی الاشقیا به شهادت رسید لحظه‌ای این پرچم را زمین نگذاشت.

 

نقش شهید سلیمانی در عملیات‌های مختلف در دفاع مقدس


وی با اشاره به نقش شهید سلیمانی در عملیات‌های مختلف در دفاع مقدس، تصریح کرد: شهید سلیمانی در تمام دفاع مقدس روحیه‌ی جهادی، بن‌بست‌شکنی و حرکت در مسیر امام بزرگوار (ره) و نبرد بی امان با دشمن را به نمایش گذاشت.

 

عضو شورای عالی امنیت ملی با اشاره به اقدامات مقتدرانه و تحسین برانگیز شهید سلیمانی در حوزه برقراری امنیت جنوب شرق کشور، افزود:حاج قاسم سپس به قله رفیع فرماندهی نیروی قدس وارد شد و رشد بی نظیر و شتابانی را در نیروی قدس یافت، شهید سلیمانی در منطقه لبنان در ارتقا و شکوفایی و توانمندی‌های حزب الله، ایجاد شهرک‌های موشکی و توانمندی بی نظیر نظامی و امنیتی برای حزب الله که دشمن صهیونیستی را به استیصال و سردرگمی رسانید نیز نقش تعیین کننده و موثری ایفا کرد.

 

دشمن در نبرد 33 روزه لبنان به التماس افتاد

 

وی با اشاره به اینکه حزب الله لبنان در نبرد 33 روزه آنچنان دشمن را به زانو در آورد که دشمن به التماس افتاد، اظهار کرد: تقویت توان فلسطینی‌ها در غزه در جنگ 22 روزه و مقابله با تروریست‌های تکفیری و ده‌ها گروه تروریستی دیگرهمچون داعش که سوریه و عراق را به عنوان مقدمه نبرد در ایران در نظر گرفته بودند از دیگر اقدامات انجام شده توسط سردار دل‌ها سپهبد شهید سلیمانی بود.

 

باقری تأکید کرد: سپهبد شهید سلیمانی با درک عمیق و راهبردی و با وجود مخالفت‌ها به این موضوع ورود کرد و امنیت ملی کشور را به گونه بی‌نظیری صیانت و ارتقا داد.

 

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: اگر روزی حاج قاسم در دیوار‌های اهواز و شلمچه با دشمنان می‌جنگید، او این نبرد را به دو هزار کیلومتر فراتر از مرز‌های ما برد و کشوری امن و آرام را برای ملت ایران ایجاد کرد.

 

وی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی می‌گفت؛ «من کانال ماهی به عرض دو هزار متر ایجاد می‌کنم تا هیچ دشمنی دستش به ایران نرسد»، تصریح کرد: تنها بخش اندکی از این خدمت قابل بیان است و شهید سلیمانی این خدمت را با فرماندهی رزمندگان و مدافعان حرم در کشور‌های اسلامی سازماندهی کرد.

 

بر سر مزار سپهبد شهید سلیمانی پیمان بستم، پرچمش را زمین نخواهیم گذاشت


رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح تاکید کرد: بر سر مزار سپهبد شهید سلیمانی مجددا پیمان بستم که پرچم او را بر زمین نخواهیم گذاشت و تقاص و انتقام خون او را از عاملان، مجریان و آمران خواهیم گرفت.

 

باقری در ادامه با اشاره به تحولات اخیر امریکا و روی کار آمدن بایدن به عنوان رئیس جمهور این کشور، تصریح کرد: رفت و آمد دولت‌های گوناگون آمریکا طی این 42 سال برای همگان اثبات کرده است که آمدن یک رییس جمهور از این حزب و آن حزب تفاوتی در نیت نهایی و رویکرد این دشمن قدار ندارد.

 

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه در دوره‌هایی شمش به تخته از نیام کشیده می‌شود و در دوره‌هایی مشت آهنین در دستکش مخملی، اضافه کرد: قَطعیت این دشمنی حتمی و انکارناپذیر است و اگر لحظه‌ای احساس سستی در ما متوجه شود نسبت به تهاجم تردید نخواهد کرد.

 

دشمنان در دوره ترامپ چندین بار تا آستانه چکاندن ماشه رفتند


وی با اشاره به اینکه دشمنان در دوره ترامپ چندین بار تا آستانه چکاندن ماشه رفتند، اظهار کرد: یک عامل مانع این امر شده است و آن ترس و واهمه از قدرت بازدارندگی، توان دفاعی و پاسخ ویرانگر جمهوری اسلامی است.


باقری ادامه داد: در صورت وقوع معرکه و تحمیل و آغاز جنگی علیه ایران اسلامی، شدت نبرد، کیفیت و جغرافیای نبرد به دست ما تعیین می‌شود، ممکن است جنگ به ما تحمیل شود؛ اما در هشت سال دفاع مقدس حاج قاسم‌ها نشان دادند، چگونه در برابر دشمن می‌ایستیم.

 

وی با بیان اینکه این ملت نسبت به ارزش‌ها و آرمان‌های دفاع مقدس سست نشده است، تاکید کرد: کسی تجاوز کند حتما در برابر او می‌ایستیم و این مکتب شهید سلیمانی است.

 

عضو شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: همراهان و هم پیمانان ما در سراسر جهان اسلام آسیب‌هایی را به دشمنان زده اند؛ آن‌ها آرزو داشتند که جمهوری اسلامی ایران چهل سالگی انقلاب و امروز چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را نبیند، اما نتیجه چه شد؟ جمهوری اسلامی سربلند، سرافراز با حفظ تمام آرمان‌ها؛ عزت و سربلندی مسیر را طی می‌کند و امروز در جایگاه عالی‌تر نسبت به گذشته قرار داریم.

 

وی با اشاره به اینکه مکتب شهید سلیمانی نیاز به کالبدشکافی و درک عمیقی داد، تصریح کرد: رویکرد آن بزرگوار در تأسی از فرهنگ عاشورا، رویکرد فرهنگی او را نشان می‌دهد، رویکرد مردم داری که چگونه در برابر مردم مظلوم، خاضع و افتاده است.

 

باقری ادامه داد: نحوه نگرش به جوانان توسط شهید سلیمانی چگونه بود؟ در جلسه عزاداری افرادی با ظاهری غیرحزب الهی حضور داشتند؛ سردار سلیمانی به آنان نکاه می‌کرد و می‌گفت باید قدر این‌ها را دانست، این جوانی است که زیر پرچم امام حسین عزاداری می‌کند.

 

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با بیان اینکه در حفظ منابع کشور، پایداری بر ارزش‌ها، تکریم جوانان، دفاع از محرومان و در همه ابعاد از او درس گرفتیم و ابعاد این مکتب باید شکافته و تبیین شود، اضافه کرد: آنچه خداوند از بنده اش طلب کرد در این بنده صالح خدا بود.

 

وی افزود: در نبرد‌های امنیتی مسلحانه، در مقابله با اغتشاشات، در نبرد‌های ضد تروریسم، رویکرد‌های او به عنوان دکترین امنیتی بود و لذا در بخش دفاع و امنیت حرف ناگفته‌ای از شهید سلیمانی نمانده است.

 

باقری با تأکید براینکه آموزه‌ها و درس‌های شهید سلیمانی بایستی برای نسل جوان به ویژه کرمانی‌های عزیز و غیور تبیین و منتقل شود، اضافه کرد: این استان در ابعاد و زوایای مختلف دارای اهمیت بالاست و باید امنیت و دفاع مطمئن را برای مردم تامین کنیم.

 

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به اینکه نیرو‌های مسلح در کنار مردم همواره پیشتازی حضور ارگان‌های مسئول در زلزله، سیل و کرونا را عهده دار شده اند، افزود:، اما وظیفه اصلی ما تأمین امنیت است، سرمایه گذاران نباید هیچ احساس نگرانی داشته باشند و با اطمینان خاطر در استان حضور یابند.

 

وی بیان کرد: مردم و مسئولان استان باید احساس کنند نیرو‌های مسلح هر لحظه‌ای در هر حادثه‌ای قبل از همه در خدمت مردم و بخش‌های مختلف هستند و این حضور و نقش آفرینی بدون منت است.

 

باقری اضافه کرد: در یک تعامل و هم‌افزایی در کل کشور باید، امکانات بالقوه استان کرمان را به فعلیت برسانیم و مردم بتوانند از این نعمات خدادادی استفاده کنند.

 

نیرو‌های مسلح ما یک ید واحده هستند


وی با تأکید بر اینکه نیرو‌های مسلح ما یک ید واحده هستند و انچه که امام و رهبری عظیم‌الشان انتظار داشته و دارند همین اتحاد و وحدت است، اظهار داشت: تنها بخاطر انضباط و انسجام سازمانی نام یکی سپاهی، یکی ارتشی و یکی انتظامی است؛ والا جمهوری اسلامی دارای یک نیروی مسلح متحد و مقتدر تحت امر مقام معظم رهبری و فرماندهی کل قوا که آگاه‌ترین و هوشیارترین نعمت الهی است.

 

منبع: خانه ملت

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها