4/17/2021
شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری در نامه به قالیباف: بودجه باید به کمیسیون تلفیق بازگردد نه دولت

معاون پارلمانی رئیس‌جمهوری در نامه به قالیباف: بودجه باید به کمیسیون تلفیق بازگردد نه دولت

معاون پارلمانی رییس‌جمهوری در نامه‌ای به رییس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد با توجه به اینکه آنچه در صحن علنی مجلس رد شده، مصوبه کمیسیون تلفیق بوده نه لایحه بودجه ارایه شده از سوی دولت، در نتیجه، این لایحه باید برای اصلاح به کمیسیون تلفیق اعاده شود.

اعتمادآنلاین| معاون پارلمانی رییس جمهوری در نامه‌ای به رییس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد با توجه به اینکه آنچه در صحن علنی مجلس رد شده، مصوبه کمیسیون تلفیق بوده نه لایحه بودجه ارایه شده از سوی دولت، در نتیجه، این لایحه باید برای اصلاح به کمیسیون تلفیق اعاده شود.

 

حسینعلی امیری در نامه‌ای خطاب به محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی که امروز چهارشنبه انتشار یافت، نوشت: همان‌گونه که مستحضرید گزارش و مصوبه کمیسیون تلفیق بودجه درخصوص لایحه بودجه سال 1400 کل کشور در روز سه‌شنبه مورخ 1399/11/14 در صحن علنی مجلس شورای اسلامی مطرح و پس از نطق موافقان و مخالفان و اظهارنظر محمدباقر نوبخت، معاون رییس‌جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور در خصوص لایحه دولت، در نهایت کلیات مصوبه کمیسیون تلفیق به رأی گذاشته شد و با 148 رأی مخالف و 99 رأی موافق و 12 رأی ممتنع به تصویب نرسید.

 

امیری افزود: نظر به اینکه مطابق تبصره 3 ماده 182 قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی «چنانچه گزارش کمیسیون مبنی بر رد کلیات باشد و در مجلس نیز کلیات به تصویب نرسد مراتب به دولت اعلام می‌­شود تا حداکثر ظرف مدت دو هفته لایحه را اصلاح و به مجلس ارائه کند.»

 

وی در این نامه تاکید کرد: اما قانون آیین‌نامه داخلی مجلس نسبت به وضعیتی که کلیات در کمیسیون تلفیق تصویب و در صحن علنی مجلس رد شود، ساکت می­‌باشد. با عنایت به اینکه آن‌چه در مجلس رد شد مصوبه کمیسیون تلفیق بود و نیز رویه مجلس در مورد مشابه در تاریخ 1398/12/6 استفاده از ملاک ماده 180 قانون آیین نامه داخلی مجلس راجع به برنامه بوده و مصوبه کمیسیون پس از رد در مجلس به کمیسیون تلفیق اعاده گردید و گزارش آن نیز در تاریخ سه شنبه 6 اسفند ماه سال 1398 در خبرگزاری خانه ملت که تصویر آن به پیوست ارسال می­‌گردد، انتشار عمومی پیدا کرد لذا مستدعی است مطابق رویه که شرح آن گذشت موضوع را به کمیسیون تلفیق جهت اصلاح اعاده و ارجاع دهید. از عنایتی که خواهید فرمود سپاسگزاری می‌­شود.

 

منبع: ایرنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها