4/17/2021
شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
آمریکا درحال بررسی ایده‌هایی برای بازگشت به برجام است
رویترز:

آمریکا درحال بررسی ایده‌هایی برای بازگشت به برجام است

خبرگزاری رویترز به نقل از منابع آگاه و بدون ذکر نام آنها نوشت: دولت بایدن در حال بررسی ایده‌های گوناگون برای بازگشت به برجام است.

اعتمادآنلاین|به نقل از این خبرگزاری انگلیسی، سه منبع آگاه گفتند آمریکا طیف وسیعی از ایده ها را در مورد چگونگی بازگشت به توافق هسته ای ایران مورد ارزیابی قرار می دهد، از جمله گزینه ای که هر دو طرف قدم های کوچکی را در کوتاه مدت برای بازگشت به تعهدات بردارند.

 

رویترز نوشت این امر می تواند مانع از تشدید مسایل میان تهران و واشگنتن شود؛ مسائلی که به ویژه از زمان خروج دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق ایالات متحده از برجام در سال 2018 دچار تنش های بیشتری شده است.

 

این منابع تاکید کردند که جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا هنوز در مورد سیاست خود تصمیم نگرفته و موضع اعلام شده وی همچنان بر  این امر استوار است که ایران پیش از هرچیز به تعهدات کامل خود بازگردد.

 

یکی از منابع آگاه به سیاست های واشنگتن در این خصوص گفت: ایده های مورد بررسی واشنگتن شامل بازگشت مستقیم به برجام به عنوان یک مرحله موقت است.

 

منبع دیگری هم گفت اگر دولت بایدن به این نتیجه برسد که مذاکره برای بازگشت کامل به توافق خیلی طولانی می شود، احتمالا رویکرد متواضع تری را اتخاذ کند.

 

منبع: ایرنا

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها