6/22/2021
سه شنبه، ۰۱ تیر ۱۴۰۰
شکست دومین استیضاح ترامپ در سنا

شکست دومین استیضاح ترامپ در سنا

دومین طرح استیضاح ترامپ در سنای آمریکا به اتهام "تحریک به اغتشاش و شورش" به دلیل عدم کسب آرای لازم از سوی نمایندگان سنا شکست خورد.

اعتمادآنلاین| در پی شکست دومین طرح استیضاح رئیس جمهور سابق آمریکا در سنا، دونالد ترامپ اعلام کرد که وی "همیشه" مدافع حاکمیت قانون و جنبش "عظمت آمریکا" بوده و خواهد بود.

 

به نقل از آر تی، دومین طرح استیضاح ترامپ در سنای آمریکا به اتهام "تحریک به اغتشاش و شورش" به دلیل عدم کسب آرای لازم از سوی نمایندگان سنا شکست خورد.

 

در این جلسه 57 سناتور به استیضاح دونالد ترامپ رای مثبت و 43 سناتور نیز رای منفی دادند. دموکرات ها برای متخلف شناخته شدن دونالد ترامپ به رای موافق دو سوم اعضای مجلس سنا (67 رای) نیاز داشتند.

 

هفت سناتور جمهوری خواه همراه با 50 سناتور دموکرات دونالد ترامپ را به دلیل تحریک به شورش مجرم شناختند.

 

مجلس نمایندگان ایالات متحده روز 13 ژانویه طرح استیضاح دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری وقت آمریکا را به اتهام "تحریک به شورش" تصویب کرده بود.

 

دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا که پیش از این یک بار دیگر طرح استیضاح وی کلید خورده اما شکست خورده بود، پس از تبرئه به اتهام تحریک شورش در بیانیه ای گفت: موضوع ناراحت کننده در زمان ما این است که یک حزب سیاسی در ایالات متحده مجوز رایگان برای تضعیف حاکمیت قانون را می دهد.

 

آنها بهانه کرده اند و آشوبگران و عدالت را به ابزاری برای انتقام و آزار سیاسی تبدیل کرده اند. 

 

رئیس جمهوری سابق آمریکا ضمن استقبال از این رای وعده داد که به دفاع از "عظمت آمریکا" ادامه خواهد داد. وی گفت: جنبش تاریخی و ملی ما برای بازگرداندن "عظمت آمریکا" آغاز شده است.

 

ترامپ از وکلای مدافع و دیگر مدافعانش در مجلس نمایندگان و مجلس سنا تشکر کرده و افزود: "من همیشه مدافع حاکمیت قانون و حق آمریکایی ها برای گفتگوی مسالمت آمیز در مورد مسائل روز بدون انزجار و نفرت بوده و هستم."

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها