4/17/2021
شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
گیشه‌های کره جنوبی نفس کشیدند

گیشه‌های کره جنوبی نفس کشیدند

گیشه‌های کره جنوبی که تا اینجای سال با کاهش شدید فروش روبه‌رو بودند، در آخر هفته‌ای که گذشت بهترین وضعیت سال 2021 را تجربه کردند.

اعتمادآنلاین| گیشه سینماهای کره جنوبی با نمایش «روح» و «دیو کش» و 2 فیلم جدید توانستند وضعیت بهتر فروش را برای نخستین بار در سال جدید تجربه کنند.

 

«روح» همچنان در جایگاه نخست فروش قرار گرفت و با افزایش 5‌ درصدی فروش موفق شد تا 1.84 میلیون دلار بفروشد و در چهارمین هفته اکرانش جایگاه خوبی داشته باشد. این فیلم از 20 ژانویه اکران شده و تا اینجا 13.1 میلیون دلار در مجموع فروش کرده است.

 

فیلم ژاپنی «دیو کش» در مکان دوم ایستاد و 796 هزار دلار دیگر فروش کرد تا در سومین هفته اکرانش در مجموع 5.33 میلیون دلار در کره فروخته باشد.

 

هوای تازه به سینماهای کره نیز با اکران فیلم کمدی رمانتیک کره‌ای «بلوز سال نو» وارد شد که 728 هزار دلار در سه روز آخر هفته و 1.1 میلیون دلار در کل اکرانش فروخت. این فیلم داستان 4 زوج را در یک آخر هفته سرنوشت ساز تصویر می‌کند و هونگ-جی یونگ آن را کارگردانی کرده است.

 

فیلم جدید دیگر گیشه‌های کره جنوبی «شکارچی هیولا» ساخته پل آندرسون بود که با فروش 476 هزار دلاری در آخر هفته اولش، در جایگاه چهارم قرار گرفت.

 

همه این‌ها کمک کرد تا گیشه کره جنوبی در سال نو بتواند فروش 4.70 میلیون دلاری را ثبت کند که بیش از همیشه در روزهای کرونایی بوده است. با این حال به نظر می‌رسد راه درازی برای رسیدن به وضعیت نرمال وجود داشته باشد زیرا این فروش یک هفتم وضعیت نرمال سینماهای کره در مقطع سال نو است.

 

در عین حال که اکران چندین فیلم هم به تعویق افتاد، اما فوریه ماه بهترین نسبت به ژانویه است.

 

 

در همین حال باز اکران فیلم «هری پاتر و جام آتش» با فروش 167 هزار دلار به فیلم پنجم بازار کره جنوبی بدل شد. این فیلم 4درصد فروش سینماها را از آن خود کرد.

 

در هر حال از امروز برخی از محدودیت‌های کرونایی در کره کاهش می‌یابد و این می‌تواند به بهبود وضعیت کمک کند. منع محدودیت‌ها از ساعت 9 شب نیز برداشته می‌شود و انتظار می‌رود به توجه مردم به سینماها کمک کند. همچنین قرار است ظرفیت مجاز سینماها از 50 درصد به 70 درصد افزایش پیدا کند.

 

منبع: مهر

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها