11/28/2021
یکشنبه، ۰۷ آذر ۱۴۰۰
پیونگ‌یانگ یک تهدید سایبری بزرگ است
وزارت خارجه آمریکا:

پیونگ‌یانگ یک تهدید سایبری بزرگ است

همزمان با اعلام جرم وزارت دادگستری آمریکا علیه سه تبعه کره شمالی به بهانه عملیات هکری، وزارت خارجه آمریکا نیز مدعی شد پیونگ‌یانگ یک تهدید سایبری بزرگ برای واشنگتن و متحدانش است.

اعتمادآنلاین| دولت جدید آمریکا به ریاست جو بایدن از برنامه خود برای بازبینی در سیاست‌های واشنگتن در قبال کره شمالی خبر داد.

 

ند پرایس سخنگوی وزارت خارجه آمریکا شامگاه چهارشنبه گفت فعالیت‌های سایبری کره شمالی که واشنگتن و متحدانش را تهدید می‌کند، در این ارزیابی مشمول خواهد شد.

 

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، پرایس طی نشست خبری روزانه مدعی شد: «کره شمالی تهدید قابل توجهی برای مؤسسات مالی است و همچنان یک تهدید از نظر جاسوسی سایبری به حساب می‌آید که قادر است حملات سایبری مخربی را اجرا کند».

 

وی در ادامه توضیح داد: «بازبینی ما در سیاست خود در قبال کره شمالی، مجموع فعالیت‌های شرورانه و تهدیداتی که هنوز از کره شمالی وجود دارد را شامل می‌شود. البته فعالیت‌های سایبری شرورانه این کشور را مورد ارزیابی دقیق قرار می‌دهیم».

 

از سوی دیگر، وزارت دادگستری آمریکا نیز شامگاه چهارشنبه سه برنامه‌نویس اهل کره شمالی را به بهانه اقدامات هکری گسترده، به سرقت 1.3 میلیارد دلار پول و رمز ارز از شرکت‌های فیلمسازی در هالیوود متهم کرد.

 

رویترز در خبر دیگری نوشت، وزارت دادگستری آمریکا با این اعلام جرم، مدعی است سه تبعه کره شمالی زمانی که در خدمت بخش اطلاعاتی ارتش این کشور بودند، حملات سایبری برای سرقت منابع مالی را انجام دادند.

 

پیش از این نیز، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از تداوم تمرکز بر فعالیت موشکی و هسته‌ای کره شمالی و تلاش برای خلع سلاح هسته‌ای این کشور خبر داده بود.

 

آمریکا طی دهه‌های اخیر ضمن استقرار نیروهای نظامی خود در کره جنوبی و مناطق همجوار کره شمالی، همواره علیه برنامه اتمی این کشور موضع‌گیری کرده و خواستار برچیدن این برنامه شده است اما پیونگ‌یانگ این برنامه را ضامن امنیت و بقای خود می‌داند.

 

چند روز قبل نیز آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا در تماس تلفنی با همتای خود در کره جنوبی، بر تعهد آمریکا برای پاکسازی شبه‌جزیره کره از تسلیحات اتمی، علی‌رغم بن‌بست مذاکرات با کره شمالی، تاکید کرد. 

 

منبع: انتخاب

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها