4/17/2021
شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
اولین نشست لوید آستین با وزرای دفاع ناتو

اولین نشست لوید آستین با وزرای دفاع ناتو

وزیر دفاع آمریکا گفت در جریان یکی از نشست‌های ناتو به دوره جدیدی از همکاری اشاره کرده و در عین حال درباره تهدید "رقبای استراتژیک" هشدار داده است.

اعتمادآنلاین| اولین نشست لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا با وزرای دفاع ناتو یک تغییر آشکار از دولت قبلی را نشان میدهد. روابط میان متحدان اروپایی در دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ تیره شد و امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه ناتو را گرفتار "مرگ مغزی" خواند.

 

براساس گزارش شبکه خبری سی‌ان‌ان، از این پیام مشخص است که رهبران ناتو باید بیشتر نگران تهدیدی باشند که "نه فقط از جانب چین بلکه از طرف روسیه" که برخورد دوستانه‌تری را در دوره ترامپ شاهد بود، مطرح است.

 

لوید آستین پیام جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر تمایل ایالات متحده برای احیای دوباره روابط با این ائتلاف را تایید کرد. جان کربی، سخنگوی پنتاگون گفت: وزیر تاکید کرد که مهمترین وظیفه ناتو حفاظت از جمعیت و اراضی ما از طریق ارائه یک بازدارندگی موثر و یک ارتش قدرتمند است.

 

به گفته ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو، در اولین نشست مجازی دو روزه، روسای دفاعی به بررسی پیشنهادهایی از جمله تقویت تعهد ائتلاف به بازدارندگی و دفاع از طریق ارائه مشوق‌ها برای شرکت کردن بیشتر قابلیت‌ها و تضمین تقسیم مسوولیت منصفانه‌تر پرداختند.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها