8/1/2021
یکشنبه، ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
ویروس جهش یافته کرونا به مشهد رسید؟

ویروس جهش یافته کرونا به مشهد رسید؟

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه وضعیت کرونا در خراسان رضوی از ابتدای بهمن ماه، دارای سیر صعودی خزنده و آرام است، گفت: تا به اکنون نمونه‌ای از ابتلای شهروندان به کرونای انگلیسی در مشهد وجود نداشته و تست ژنوم تمامی نمونه‌های مشکوک به کرونای انگلیسی در شهر منفی بوده است.

اعتمادآنلاین| مهدی قلیان اول در مشهد اظهار کرد: وضعیت کرونا در خراسان رضوی از ابتدای بهمن ماه، دارای سیر صعودی خزنده و آرام است.


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه این روند افزایشی در بخش بیماران سرپایی و به تعداد کمتر در بخش بستری‌ها ادامه دارد، تشریح کرد: وضعیت آی‌سی‌یو همیشه بعد از افزایش بستری‌ها، زیاد می‌شود به‌طوری‌که میانگین تعداد بستری‌های آی‌سی‌یو طی هفته گذشته در کل استان به میزان 5 نفر افزایش یافته است.

 

وی افزود: در مجموع وضعیت رنگ کرونا در خراسان رضوی زرد است و خوشبختانه هیچ شهرستانی نارنجی نیست.

 

قلیان در خصوص کرونای انگلیسی هم گفت: تا به اکنون نمونه‌ای از ابتلای شهروندان به کرونای انگلیسی در مشهد وجود نداشته و تست ژنوم تمامی نمونه‌های مشکوک به کرونای انگلیسی در شهر منفی بوده است.

 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه کرونای انگلیسی در کمین مشهد است، متذکر شد: در شهرهایی مانند تهران، قزوین و اهواز نمونه کرونای انگلیسی در افرادی که سابقه سفر به انگلیس ندارند کشف می‌شود به این معناست که این ویروس در حال چرخش در کشور است؛ بنابراین ما هم در مشهد به خاطر ورود مسافرین، این ویروس را بیخ گوش و در کمین می‌بینیم.

 

قلیان افزود: ویروس انگلیسی نوع جهش یافته ویروس ووهان است که احتمال دارد در ایران هم دچار جهش شود.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها