11/28/2021
یکشنبه، ۰۷ آذر ۱۴۰۰
ذوالنوری و عباسی مامور حل اختلافات مجلس با دولت شدند

ذوالنوری و عباسی مامور حل اختلافات مجلس با دولت شدند

رئیس مجلس در راستای فرمان رهبر معظم انقلاب برای تعامل با دولت، روسای 2 کمیسیون تخصصی مجلس را موظف کرد با محوریت دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی و در تعامل با نهادهای مرتبط دولتی، این مسئله را پیگیری و نتیجه را در اسرع‌وقت به وی و صحن مجلس گزارش کنند.

اعتمادآنلاین| پس از بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم حل اختلافات مجلس با دولت در خصوص یکی از مواد قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، رئیس مجلس شورای اسلامی مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی و فریدون عباسی رئیس کمیسیون انرژی مجلس را مامور تعامل با دولت با محوریت دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی کرد.

 

رئیس مجلس از ذوالنوری و عباسی خواسته است، درباره اجرای ماده 6 قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها(مربوط به توقف اجرای پروتکل الحاقی)با جلب نظر اعضای  دو کمیسیون و با محوریت دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی  در تعامل با دولت از جمله، سازمان انرژی اتمی و وزارت خارجه، موضوع را به سرعت پیگیری کنند.

 

قالیباف همچنین خاطرنشان کرد که‌ گزارش نتیجه این اقدامات و رایزنی‌ها در اسرع وقت به وی و صحن مجلس ارائه شود.

 

رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین تاکید کرد که‌ "ضرورت دارد دغدغه نمایندگان مردم در مجلس در اجرای کامل و دقیق قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها در صدر پیگیری ها و رایزنی ها قرار داشته باشد.

 

منبع: ایلنا 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها