6/17/2021
پنج شنبه، ۲۷ خرداد ۱۴۰۰
مصوبه مجلس برای جلوگیری از افزایش قیمت اینترنت توسط وزارت ارتباطات
سیدمحسن دهنوی، عضو هیات‌رئیسه مجلس اعلام کرد:

مصوبه مجلس برای جلوگیری از افزایش قیمت اینترنت توسط وزارت ارتباطات

یک عضو هیات‌رئیسه مجلس از مصوبه مجلس برای جلوگیری از هرگونه افزایش قیمت اینترنت توسط وزارت ارتباطات در سال 1400 و آشکار شدن درآمدهای چندهزار میلیاردتومانی دولت از اپراتورها خبر داد.

اعتمادآنلاین| عضو هیئت رئیسه مجلس از مصوبه مجلس برای جلوگیری از هرگونه افزایش قیمت اینترنت توسط وزارت ارتباطات در سال 1400 و آشکار شدن درآمدهای چندهزار میلیاردتومانی دولت از اپراتورها خبر داد.


سید محسن دهنوی با اشاره به بخشی از مصوبات امروز صبح مجلس گفت: دولت در لایحه بودجه پیش بینی کرده بود که 7 هزار میلیارد تومان بابت 28 درصد حق شبکه خود از اپراتورها دریافت کند اما بررسی اولیه مجلس نشان می‌داد که این درامد 10 هزار میلیارد تومان است نه 7 هزار میلیارد تومان بود و به نظر می‌رسد دولت 3 هزار میلیارد تومان کم اظهاری کرده بود تا این رقم را در جای دیگر هزینه کند که البته مجلس این را اصلاح و برای آن محل هزینه، تعیین کرد.

 

وی افزود: از طرفی مجلس مصوب کرد که حق امتیاز دولت از 28 به 38 درصد افزایش یابد. به دلیل این افزایش 10 درصدی، درآمد دولت افزایش پیدا می‌کند که با مصوبه مجلس این درامد مازاد صرف توسعه اینترنت در مناطق محروم و روستاها و مناطقی که پوشش اینترنت ضعیف است بشود.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس تاکید کرد: مجلس همچنین مصوب کرد که قیمت اینترنت در سال 1400 به هیچ وجه افزایش نیابد و این اجازه را به وزارت ارتباطات نداد و در حقیقت مجلس از افزایش قیمت اینترنت جلوگیری کرد.

 

دهنوی افزود: اما برای 3 هزار میلیارد تومانی که دولت کم اظهاری کرد بود و معلوم نبود کجا می‌رود، مجلس محل هزینه کرد تعیین کرد تا این رقم صرف حمایت از تولید محتوا در فضای مجازی توسط دستگاه‌ها و شرکت‌های خصوصی یعنی استارتاپ‌ها شود.

 

وی گفت: برخی جریان‌ها تلاش کرده که با وارونه نمایی بگویند مجلس هزینه اینترنت را افزایش داده اما این کذب است و ماجرا کاملاً برعکس است چرا که مصوبه مجلس اجازه هیچگونه افزایش قیمتی را به اپراتورها نداد.

 

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها