4/11/2021
یکشنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
پیش‌بینی افزایش قیمت نفت در سال 2021

پیش‌بینی افزایش قیمت نفت در سال 2021

یک بانک انگلیسی پیش‌بینی خود درباره قیمت نفت در سال 2021 را افزایش داد و دلیل آن را تولید کمتر از انتظار نفت آمریکا با وجود افزایش قیمت نفت و عادی شدن ذخیره‌سازی‌ها پس از سرمای شدید قطبی هفته گذشته در ایالت تگزاس دانست.

اعتمادآنلاین| بانک انگلیسی بارکلیز پیش‌بینی قیمت نفت در سال 2021 را با توجه به عرضه ایالات متحده آمریکا افزایش داد.


بارکلیز پیش‌بینی خود درباره قیمت نفت در سال 2021 را افزایش داد و دلیل آن را تولید کمتر از انتظار نفت آمریکا با وجود افزایش قیمت نفت و عادی شدن ذخیره‌سازی‌ها پس از سرمای شدید قطبی هفته گذشته در ایالت تگزاس دانست.

 

این بانک چشم‌انداز قیمت نفت خام برنت 2021 را نسبت به برآورد پیشین هفت دلار افزایش داد و به 62 دلار برای هر بشکه رساند. بارکلیز برآورد قیمت نفت خام دبلیوتی‌آی را نیز با 6 دلار افزایش 58 دلار برای هر بشکه اعلام کرد.

 

این بانک انگلیسی اعلام کرد: هوای سردتر از حد معمول، به‌ویژه در ایالات جنوبی آمریکا در تولید بیش از تقاضا اختلال ایجاد کرده و به عادی شدن ذخیره‌سازی‌ها سرعت بخشیده است.

 

شرکت‌های انرژی آمریکا هفته گذشته برای نخستین بار از ماه نوامبر 2020 تعداد دکل‌های حفاری نفت را به‌دلیل یخبندان ایالت تگزاس کاهش دادند.

 

این بانک انتظار دارد سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (ائتلاف اوپک پلاس) تولید مجموع خود را در سه ماه دوم امسال یک میلیون و 500 هزار بشکه در روز افزایش دهند و عربستان کاهش تولید داوطلبانه خود را تا ماه آوریل ادامه دهد.

 

نشست بعدی این ائتلاف 14 اسفندماه برگزار می‌شود.

 

بانک آمریکا و بانک گلدمن ساکس نیز هفته گذشته برآورد خود از قیمت نفت را برای سال جاری میلادی افزایش دادند.

 

منبع: مهر

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها