4/11/2021
یکشنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
حقوق اقشاری که دریافتی‌های بالا دارند باید چند سال ثابت بماند
عضو کمیسیون امورداخلی و شوراهای مجلس:

حقوق اقشاری که دریافتی‌های بالا دارند باید چند سال ثابت بماند

 محمدرضا صباغیان بافقی، عضو کمیسیون امورداخلی و شوراهای مجلس شورای اسلامی گفت: فکر می‌کنم نیاز است که حقوق اقشاری که دریافتی‌های بالا دارند باید طی چندین سال ثابت بماند تا آن‌ها که کمتر دریافت می‌کنند به یک حداقلی از تناسب و برابری با این‌ها برسند.

اعتمادآنلاین| محمدرضا صباغیان درخصوص شکاف درآمدی موجود در جامعه و افزایش حقوق‌های سال 1400 گفت: به عقیده من افزایش حقوق‌ها باید به روشی باشد که فاصله طبقاتی و شکاف حقوقی موجود رفع شود. به‌نظر من باید طی چند سال، افزایش حقوق برای کسانی که حقوق های بالا دریافت می‌کنند متوقف شود تا کسانی که حقوق‌های پایین و حداقلی دریافت می‌کنند و در رده‌های پایین هرم حقوقی و درآمدی هستند طی فرآیند افزایش سالیانه از نظر درآمدی به این افراد برسند و شاهد یک تعادل حداقلی در بحث حقوق‌ها باشیم.

 

وی همچنین درباره پیشنهاد افزایش حقوق 35 درصدی در سال آینده که توسط برخی نمایندگان مطرح شده، ابراز داشت: بحث افزایش حقوق 25 درصدی برای کارمندان دولت در بودجه پیشنهاد شده و یا همین افزایش حقوق 35 درصدی برای کارگران، این‌ها هنوز به عنوان پیشنهاد است و تصویب نشده اما در صورت تصویب بازهم پاسخگوی شرایط کنونی کشور و فاصله موجود در بحث حقوق‌های دریافتی نیست.

 

نماینده مردم مهریز و بافق در پایان تصریح کرد: من فکر می‌کنم نیاز است که حقوق اقشاری که دریافتی‌های بالا دارند باید طی چندین سال ثابت بماند تا آن‌ها که کمتر دریافت می‌کنند به یک حداقلی از تناسب و برابری با این‌ها برسند.

 

میزان افزایش حقوق کارکنان دولت همه ساله در لایحه بودجه توسط دولت پیشنهاد و با رای نمایندگان تصویب می‌شود اما افزایش حقوق سالیانه کارگران خارج از این ساختار و در شورای عالی کار با حضور یه ضلع نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت تعیین می‌شود. براساس گفته‌های رئیس فراکسیون کارگری مجلس یازدهم در گفت‌وگو با ایلنا، عدد افزایش حقوق کارگران معمولا بین 6 الی 7 درصد بیشتر از افزایش حقوق کارکنان دولت است که باتوجه به افزایش 25 درصدی حقوق کارمندان، محتمل است که شاید افزایش حقوق 30 الی 32 درصدی کارگران در سال 1400 باشیم

 

منبع: ایلنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها