6/18/2021
جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
آخرین مهلت دریافت وام ودیعه مسکن پایان اسفند است/ معرفی 140 هزار متقاضی به 8 پروژه فعال طرح اقدام ملی مسکن

آخرین مهلت دریافت وام ودیعه مسکن پایان اسفند است/ معرفی 140 هزار متقاضی به 8 پروژه فعال طرح اقدام ملی مسکن

معاون دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی پایان اسفندماه را آخرین مهلت دریافت وام ودیعه مسکن برشمرد و از معرفی 140 هزار متقاضی مسکن به 8 پروژه فعال طرح اقدام ملی مسکن، خبر داد.

اعتمادآنلاین| علی قائدی معاون دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، درخصوص تمدید مهلت دریافت وام ودیعه مسکن تا پایان اسفند و احتمال تمدید مهلت آن در سال جدید، گفت: از 805 هزار نفری که متقاضی دریافت وام بودند، 230 هزار نفر به بانک‌های عامل مراجعه کردند و بخش عمده‌ای از افراد نیز تسهیلات اجاره را دریافت کردند.

 

معاون دفتر اقتصاد مسکن ادامه داد: ثبت‌نام شدگان جدید در اولویت هستند اما اینکه ثبت نام جدیدی برای سال 1400 داشته باشیم، منوط به تصمیم‌گیری دولت و منابع موجود است. پرونده وام ودیعه مسکن برای پایان اسفندماه بسته می‌شود و برای سال جدید تصمیمات در سال جدید اخذ خواهد شد.

 

قائدی افزود: متقاضیانی که تشکیل پرونده دادند حائز شرایط دریافت وام هستند. اما از نظر سیستم بانکی نیز باید بررسی‌های لازم انجام شود تا متقاضیان از نظر دریافت تسهیلات از نظر قوانین و مقررات، مشکلی نداشته باشند.

 

وی یادآور شد: بارها زمان پرداخت وام ودیعه مسکن تمدید شده است. انتظار بر این است که متقاضیانی که تشکیل پرونده دادند در این مدت زمان، مراجعه کنند تا تسهیلات خود را دریافت کنند و نیازی به تمدید مجدد نباشد. کما اینکه امکان تجدید مجدد نیست و بانک‌ها ازاین نظر مشکلاتی را دارند.

 

معاون دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی در خصوص طرح اقدام ملی مسکن، گفت: طرح اقدام ملی مسکن در چهار فاز ثبت‌نام انجام شد. بخش عمده‌ای از متقاضیان شرایط‌شان بررسی شده است و حائز شرایط‌ها احصا شدند و آنهایی که توانستند تمامی شرایط را احراز کنند و تکمیل پرونده کردیم، افتتاح حساب کردند.

 

قائدی توضیح داد: حدود 140 هزار نفر واریز وجه داشتند. برای متقاضیانی که واریز وجه داشتند حدود 8 هزار پروژه تعریف شده است و این متقاضیان به پروژه‌ها متصل شدند. بخش عمده‌ای از این پروژه‌ها عملیات اجرایی‌شان آغاز شده و در مسیر اجرا قرار دارند.

 

وی گفت: تایید نهایی‌شدگان حدود 200 هزار نفر هستند که از این تعداد بالغ بر 160 هزار نفر افتتاح حساب کردند.

 

معاون مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی یادآور شد: افرادی که واریز وجه کردند و پذیرفته‌شدگان موثر هستند در سامانه طرح اقدام ملی مسکن، کارتابلی برای آن‌ها تعریف شده که با کد ملی می‌توانند به کارتابل خود وارد شوند و وضعیت خود را مشاهده کنند. اینکه کدام پروژه به این متقاضیان تخصیص داده شده کاملا قابل رویت است و متقاضیان می‌توانند مراحل پیشرفت را رصد کنند.

 

منبع: ایلنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها