4/17/2021
شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰
یمن: سازمان ملل به وظیفه خود برای محافظت از غیرنظامیان عمل کند

یمن: سازمان ملل به وظیفه خود برای محافظت از غیرنظامیان عمل کند

سخنگوی وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن گفت که سازمان ملل باید با فشار به کشورهای متجاوز به یمن، در راستای حفظ جان غیر نظامیان اقدام کند.

اعتمادآنلاین| دکتر «نجیب القباطی» سخنگوی وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن (مستقر در صنعاء) گفت که سازمان ملل باید جلوی حملات ائتلاف سعودی علیه غیرنظامیان را بگیرد.

 

به نوشته المسیره،  او با اشاره به حمله روز شنبه ائتلاف سعودی به یک خانه مسکونی در منطقه «الحوک» استان «الحدیده» و شهادت پنج تن از اعضای یک خانواده و مجروحیت یکی دیگر، گفت که این جنایت پس از حمله ژانویه گذشته به یک سالن عروسی در همین منطقه و شهادت سه غیر نظامی و مجروحیت هفت نفر دیگر بود.

 

او هدف قرار دادن محله‌های مسکونی را نشانه‌ای از اصرار ائتلاف سعودی و مزدوران برای قتل غیر نظامیان و نقض قوانین بین‌المللی و حقوق بشری در سایه سکوت جامعه جهانی و سازمان ملل دانست و گفت که ائتلاف سعودی همزمان مانع ورود فراورده‌های نفتی به یمن می‌شود که موجب توقف ارائه خدمات پزشکی در برخی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی می‌شود.

 

همزمان مقامات یمنی می‌گویند که تا زمانی که حملات علیه غیرنظامی‌ها ومحاصره ادامه دارد، حملات موشکی و پهپادی به خاک عربستان نیز ادامه خواهد داشت.

 

منبع: فارس

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها