4/11/2021
یکشنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
 برای نوسازی قنوات دولت مکلف به ارائه کمک‌های بلاعوض شد
با موافقت مجلس؛

برای نوسازی قنوات دولت مکلف به ارائه کمک‌های بلاعوض شد

نمایندگان ، دولت را مکلف کردند تا کمک‌های بلاعوض برای نوسازی قنوات درنظر بگیرد.

اعتمادآنلاین| نمایندگان در جلسه علنی نوبت دوم امروز مجلس در جریان بررسی بخش هزینه‌ای لایحه بودجه سال 1400، با بند (الف) تبصره 8 این ماده واحده موافقت کردند.

 

در بند الف این تبصره آمده است:

 

در اجرای بند (ب) ماده (35) قانون برنامه ششم توسعه، دولت مکلف است اعتبارات مورد نیاز را از محل طرح‌های ذیل برنامه‌های 1306012000 و 1307002000 به عنوان سهم کمک بلاعوض دولت هزینه کند. سهم باقی‌مانده به عنوان سهم بهره‌برداران به‌صورت نقدی یا تأمین کارگر و تأمین مصالح یا کارکرد وسایل راهسازی و نقلیه یا تهاتر زمین و یا نصب شمارشگر (کنتور)‌های هوشمند بر روی چاه‌های دارای پروانه بهره‌برداری قابل پذیرش است.

 

دولت در ماده (35) قانون برنامه ششم توسعه به‌منظور مقابله با بحران کم‌آبی، رهاسازی حقآبه‌های زیست‌محیطی برای پایداری سرزمین، پایداری و افزایش تولید در بخش کشاورزی، تعادل‌بخشی به سفره‌های زیرزمینی و ارتقای بهره ‏وری و جبران تراز آب، به‌میزانی که در سال پایانی اجرای قانون برنامه یازده میلیارد مترمکعب شود، مکلف به توسعه روش‌های آبیاری نوین، بازسازی و نوسازی قنوات و احداث سد‌های معیشتی انتقال آب از طریق لوله به مزارع، اجرای عملیات آب و خاک (سازه‌ای و غیرسازه‌ای)، توسعه آب‌بند‌ها و سامانه (سیستم)‌های سطوح آبگیر حداقل به میزان ششصد هزار هکتار در سال شده است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها