4/16/2021
جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰
صدور قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام غیرسازنده است
محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهوری:

صدور قطعنامه ضدایرانی در شورای حکام غیرسازنده است

رئیس دفتر رئیس‌جمهوری گفت: قطعنامه‌ای که در این چند روز گذشته به گفته خودشان اصلاحاتی بر روی آن انجام شده، از نظر ما یک موضع غیرسازنده است و روی مذاکرات در برجام و بر نوع نگاه و همکاری ایران با آژانس اثر منفی دارد.

اعتمادآنلاین| محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور پیش از ظهر امروز (چهارشنبه 13 اسفندماه) در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با جلسه امروز جهانگیری و ارتباط با شورای حکام اظهار داشت: این جلسه راجع به آن موضوع نیست.

 

واعظی در رابطه با اینکه براساس قطعنامه شورای حکام و واکنش ایران به آژانس چطور خواهد بود، عنوان کرد: این قطعنامه‌ای که در این چند روز گذشته اصلاحات زیادی روی آن انجام شده است و بند‌های آن برداشته شده و نرم شده است، از نظر ما غیر سازنده و غیر دوستانه تلقی می‌شود و هم روی مذاکرات ما در برجام و هم روی نوع نگاه ما به آژانس اثر منفی می‌گذارد.

 

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در رابطه با مذاکره رئیس‌جمهور با رئیس‌جمهور فرانسه، گفت: در این گفت‌وگو موضوعات مختلفی از جمله برجام مورد بحث قرار گرفت. نکته‌ای که مطرح بود که موضع روشن ما برداشت تحریم‌ها است. هم کشور‌های اروپایی و هم آمریکا باید اقدام روشن عملیاتی بردارند؛ مقداری اختلاف نظر وجود داشت و قرار شد ما و آن‌ها روی ایده‌های مطرح شده بیشتر کار کنیم.

 

او در مورد FATF و مخالفت 190 نماینده مجلس با این موضوع گفت: من اطلاعی از اینکه بررسی موضوع FATF به سال آینده افتاده ندارم؛ مجلس با موضوعات مختلف مخالفت می کند.

 

واعظی در پایان با اشاره به حوادث پیش آمده در سراوان اظهار کرد: آقای رئیس‌جمهور به وزرای کشور و اطلاعات در مورد پیگیری حادثه سراوان دستور دادند. اصل اتفاق در طرف پاکستان رخ داده بود و پیامدهای آن در این طرف اتفاق افتاد.

 

منبع: ایرنا

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها