4/11/2021
یکشنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰
 کرونای انگلیسی 75 درصد بیشتر نسبت به کرونای معمولی سرایت دارد
مدیرگروه بیماری های علوم پزشکی گیلان:

کرونای انگلیسی 75 درصد بیشتر نسبت به کرونای معمولی سرایت دارد

حسن رخشاد، مدیرگروه بیماری های علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه کرونای انگلیسی موجب شده چسبیدن ویروس کرونا به سلول های بدن تشدید شود، گفت: در بیماری های تنفسی نقش حفاظت فردی بسیار مهم و پررنگ تر از درمان است.

اعتمادآنلاین|مدیرگروه بیماری های علوم پزشکی گیلان، با بیان اینکه کرونای انگلیسی موجب شده چسبیدن ویروس کرونا به سلول های بدن تشدید شود، گفت: در بیماری های تنفسی نقش حفاظت فردی بسیار مهم و پررنگ تر از درمان است.

 

دکتر حسن رخشاد، با اشاره به جهش پروتئینی ویروس کرونا و بروز کرونای انگلیسی، اظهار کرد: این جهش موجب شده چسبیدن ویروس کرونا به سلول های بدن تشدید شود.

 

وی با بیان اینکه کرونای انگلیسی 75 درصد بیشتر نسبت به کرونای معمولی سرایت دارد، تصریح کرد: شیوع کرونای انگلیسی موجب افزایش آمار ابتلا، بستری و فوت بیماران شده و متاسفانه همه گروه های سنی را درگیر می کند.

 

مدیرگروه بیماری های دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با اشاره به مشاهده دو مورد مثبت ابتلا به کرونای جهش یافته انگلیسی در استان، خاطرنشان کرد: براساس نظر وزارت بهداشت و ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا احتمالا ویروس جدید در گیلان نیز پخش شده و لذا مردم باید پروتکل های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند.

 

رخشاد ضمن قدردانی از مردم در رعایت پروتکل های بهداشتی، اضافه کرد: در بیماری های تنفسی نقش حفاظت فردی پررنگ تر از درمان است لذا کرونا درمان ندارد و باید با ماسک زدن و خودمراقبتی از ابتلا پیشگیری کنیم.

 

وی با بیان اینکه در حال حاضر 298 بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های گیلان بستری هستند، گفت: طی شبانه روز گذشته 72 بیمار جدید را بستری کردیم که حال 10 نفر از آنان وخیم است. در مجموع 69 نفر از کل بیماران کرونایی گیلان در ICU بستری هستند.

 

منبع: ایسنا

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها