4/23/2021
جمعه، ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
تهران سال 1400 برای زنان امن‌تر می‌شود
عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران:

تهران سال 1400 برای زنان امن‌تر می‌شود

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با بیان اینکه تدوین و تهیه سند امنیت زنان در حال اتمام است، گفت: با تدوین این سند سال 1400 پایتخت برای زنان امن‌تر خواهد شد.

اعتمادآنلاین| زهرا نژادبهرام، عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران درباره سرانجام تدوین سند امنیت زنان در پایتخت اظهار داشت: این سند با همکاری و مشارکت معاونت برنامه‌ریزی و معاونت اجتماعی شهرداری تهران تدوین و تهیه شده و در حال حاضر در حال اتمام است. 

 

وی افزود: ان‌شاءالله تا پیش از نوروز 1400 این سند به امضای پیروز حناچی، شهردار تهرا خواهد رسید و پایتخت در سال آینده برای زنان امن‌تر خواهد شد. 

 

نژادبهرام ادامه داد: رفع فضاهای بی‌دفاع شهری یک گام مؤثر در راستای تحقق سند امنیت زنان است و باید توجه داشت که فضاهای بی‌دفاع شهری، تصویر نمادین تئوری پنجره شکسته است که احتمال بروز آسیب و جرم‌خیزی را بیشتر می‌کند. 

 

وی با بیان اینکه بیش از 1800 نقطه بی‌دفاع شهری در مجموع مناطق بیست و دوگانه تهران شناسایی شده و بخش اعظم این نقاط رفع خطر شده است، گفت: موضوع فضاهای بی‌دفاع شهری، ایمن‌سازی پل‌های عابرپیاده، توجه به موضوع خانه‌های رهاشده و بدون سکنه، رفع مشکل نورپردازی‌های غیرکارشناسانه و فضاهای سبزی که نظارت بر روی آن به صورت حداقلی است مورد توجه قرار دارد. 

 

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با بیان اینکه بین شهرهای کشور، پایتخت بزرگترین کلان شهر ایران به دلیل شرایط خاص اجتماعی،‌ سیاسی، فرهنگی و اقتصادی است، گفت: تعدد فضاهای جرم‌خیز و بی‌دفاع سبب کاهش حس امنیت زنان شده است و تدوین سند امنیت زنان گام مؤثری جهت رفع این مشکل محسوب می‌شود.

 

منبع: فارس 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها