11/28/2021
یکشنبه، ۰۷ آذر ۱۴۰۰
طرح رجیستری سیگار در سال 99 اجرا می‌شود
معاون پیشگیری و کاهش تقاضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

طرح رجیستری سیگار در سال 99 اجرا می‌شود

عبدالله هندیانی معاون پیشگیری و کاهش تقاضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: اگر متوسط مصرف سیگار در کشور 65 میلیارد نخ سیگار باشد، صنعت ما قول داده که 60 میلیارد نخ آن را تولید کند.  

اعتمادآنلاین| عبدالله هندیانی معاون پیشگیری و کاهش تقاضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، درباره اقدامات این ستاد برای مبارزه با قاچاق سیگار اظهار کرد: امسال در زمینه مبارزه با قاچاق سیگار توفیقات خوبی را داشتیم.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، او افزود:امسال بحث رجیستری سیگار انجام شد و اکنون هر بسته سیگار، قابلیت ردیابی دارد و هر فردی که سیگار می‌خرد با اسکن کردن بارکد موجود بر روی آن متوجه می‌شود که این سیگار تولید داخل است و یا خیر و اگر کالا تقلبی یا قاچاق باشد مطلع می‌شود.

 

این مقام مسئول ادامه داد: این مسئله اقدام بزرگی بود زیرا زمانی که به سازمان بهداشت جهانی اعلام شد که در حال انجام دادن چنین فعالیتی با همراهی وزارت صمت و تولیدکنندگان هستیم، اعلام کردند که این طرح به عنوان نمونه می‌تواند در سطح جهانی نیز ارائه شود چون این طرح برای دخانیات در جای دیگری اجرا نشده است.

او همچنین بیان کرد: همسو با این اتفاق، باید مقابله با سیگار‌های قاچاق نیز دنبال می‌شد که خوشبختانه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز طرحی را همزمان با طرح رجیستر کردن بسته‌های سیگار به اجرا گذاشت که توسط معاونت مبارزه ستاد انجام شد.

 

هندیانی در ادامه گفت: اگر متوسط مصرف سیگار را حدود 65 میلیارد نخ سیگار در نظر بگیریم، صنعت ما قول داده که بتواند تا 60 میلیارد نخ آن را در داخل کشور تولید کند.  

 

او در پایان تاکید کرد: به نظر می‌رسد که با رجیستر کردن و فرآیند‌هایی که در طرح‌های مقابله‌ای برای بحث دخانیات در نظر گرفتیم، بتوانیم روی قاچاق سیگار کنترل بهتری داشته باشیم.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها