5/15/2021
شنبه، ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
ترامپ، همزمان توانایی قوی‌تر کردن یا نابودی حزب جمهوری‌خواه را دارد
گراهام:

ترامپ، همزمان توانایی قوی‌تر کردن یا نابودی حزب جمهوری‌خواه را دارد

سناتور جمهوری‌خواه حامی ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا را فردی موثر در این حزب خواند که توانایی بزرگتر و قوی‌تر کردن حزب جمهوری‌خواه و در عین حال به نابودی کشاندن آن را دارد.

اعتمادآنلاین| سناتور «لیندسی گراهام» در مصاحبه‌ای که روز یکشنبه پخش شد گفت معتقد است که «دونالد ترامپ» رئیس‌‌جمهوری سابق آمریکا میتواند حزب جمهوری‌خواه را بزرگتر و قوی‌تر کند، یا این که آن را به نابودی بکشاند.

 

گراهام در مصاحبه با وبگاه خبری «آکسیوس»، تاثیر ترامپ را فراتر از زمان خود و وی را نقطه تلاقی خواند و گفت: او می‌تواند حزب جمهوری‌خواه را به چیزی تبدیل کند که کسان دیگری که من می‌شناسم نمی‌توانند. می‌تواند آن را پرقدرت‌تر کند. می‌توان آن را متنوع‌تر کند. و او در عین حال می‌تواند آن را نابود کند.

 

سناتور کارولینای جنوبی رئیس‌جمهور سابق را دارای بخش تاریک و از طرف دیگر بخشی جادویی توصیف کرد. وی گفت به دنبال استفاده از بخش جادویی است و افزود نامزدهای ریاست‌جمهوری سابق این حزب مثل «جان مک‌کین» و «میت رامنی» در رقابت‌ها مانند ترامپ موفق نبودند.

 

گراهام اظهار داشت: می‌خواهم سیاست‌هایی را ادامه دهیم که آمریکا را قدرتمند می‌کند. معتقدم بهترین روش حزب جمهوری‌خواه برای انجام این کار با ترامپ است نه بدون او.

 

گراهام در انتخابات سال 2016 که به روی کار آمدن ترامپ منتهی شد، توانایی ذهنی او را برای ریاست‌جمهوری به چالش کشیده بود، اما بعد از پیروزی ترامپ در مقابل «هیلاری کلینتون» دموکرات، از ترامپ حمایت کرد.

 

او در تمام دوران ریاست‌جمهوری ترامپ به این حمایت ادامه داد، گرچه بار دیگر بعد از حادثه حمله به کنگره در ماه ژانویه از وی انتقاد کرد.

 

به گزارش وبگاه خبری «هیل»، این اظهارات وی در حالی بیان شده که حزب جمهوری‌خواه در حال ارزیابی نقش رئیس‌جمهور سابق در آینده این حزب است.

 

پیشتر «میچ مک‌کانل» رهبر اقلیت جمهوری‌خواه سنا و از چهره‌های بانفوذ این حزب، گفت در صورت موفقیت ترامپ در کسب نامزدی حزب جمهوری‌خواه در انتخابات 2024، از وی حمایت خواهد کرد.

 

گراهام هم در مصاحبه با «شان هنیتی» مجری سرشناس فاکس نیوز، درباره اهمیت جایگاه رئیس‌جمهور سابق این کشور در حزب جمهوری‌خواه و محبوبیت او در میان رای دهندگان این حزب صحبت کرد. گراهام در این مصاحبه خطاب به میچ مک‌کانل و دیگر جمهوری‌خواهان هشدار داد، بدون ترامپ امکان بازپس گیری اکثریت کرسی‌های سنا وجود ندارد.

 

اخیرا بلومبرگ گزارش داد رئیس‌جمهور سابق آمریکا در حال بررسی حضور در رقابت‌های انتخاباتی 2024 بدون معاون سابقش «مایک پنس» به عنوان جفت انتخاباتی خود است.

 

ترامپ اخیراً در مصاحبه‌ای با وبگاه خبری «نیوزمکس» گفت که بعید است نامزد جمهوری‌خواه دیگری بتواند او را در انتخابات مقدماتی ریاست‌جمهوری 2024 شکست دهد.

 

وی در اولین سخنرانی خود از زمان پایان دوره ریاستش در کاخ سفید در نشست حزب جمهوری‌خواه (CPAC) هم به حضور خود در انتخابات ریاست‌جمهوری 2024 اشاره کرد و گفت: «ممکن است تصمیم بگیرم آنها (دموکراتها) را برای بار سوم شکست دهم.»

 

رییس‌جمهور سابق آمریکا در ادامه گفت:‌ اگر انتخابات عادلانه برگزار می‌شد، نتایج متفاوتی داشتیم و در اولین هفته می‌توانستیم به توافق جدیدی با ایران برسیم.

 

ترامپ بعد از تبرئه ‌شدن در دادگاه استیضاح مجلس سنا، طی بیانیه‌ای مبنی بر بازگشت خود به عرصه سیاست با وعده «ظهور با دیدگاهی روشن برای آینده آمریکا»، گفت کارهای زیادی پیش رو دارد.

 

منبع: فارس

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها