5/12/2021
چهارشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
دولت بایدن در حال آماده سازی تحریم‌های بیشتر علیه روسیه است

دولت بایدن در حال آماده سازی تحریم‌های بیشتر علیه روسیه است

دولت جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده در حال آماده سازی تحریم‌های بیشتر علیه روسیه به دلیل پرونده الکسی ناوالنی است. وبگاه یوکرین وایر یکشنبه شب به وقت تهران به نقل از بخش اوکراینی صدای آمریکا نوشت که این موضوع توسط جیک سالیوان مشاور امنیت ملی ایالات متحده در نشست مطبوعاتی در 12 مارس اعلام شد.

اعتمادآنلاین| دولت جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده در حال آماده سازی تحریم‌های بیشتر علیه روسیه به دلیل پرونده الکسی ناوالنی است.

 

وبگاه یوکرین وایر یکشنبه شب به وقت تهران به نقل از بخش اوکراینی صدای آمریکا نوشت که این موضوع توسط جیک سالیوان مشاور امنیت ملی ایالات متحده در نشست مطبوعاتی در 12 مارس (جمعه 22 اسفند) اعلام شد.

 

سالیوان در این زمینه گفت: «اگر به روسیه و چین نگاهی بیندازید، او [جو بایدن] در مورد روسیه موضع قاطعی اتخاذ کرده است، از جمله همکاری با اروپایی‌ها برای تحمیل هزینه‌های قبلی برای مسمومیت الکسی ناوالنی و پاسخ‌های بیشتر به سایر اقدام‌های شرورانه روسیه است.»

 

ایالات متحده چندی قبل در حمایت از ناوالنی، هفت مقام ارشد و 14 شرکت و مؤسسه روس را تحریم قرار داد.

 

مقام‌های آمریکا در توضیح این اقدام خود تأکید کردند که تصمیم به تحریم کارکنان دولتی و مؤسسات روسی در هماهنگی با کشورهای اروپایی اتخاذ شده است و انتظار می‌رود که این اتحادیه نیز اقدامات مشابهی را در پیش بگیرد.

 

منبع: انتخاب

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها