10/27/2021
چهارشنبه، ۰۵ آبان ۱۴۰۰
سفر به 91 درصد شهرهای کشور آزاد است اما، سفر نروید

سفر به 91 درصد شهرهای کشور آزاد است اما، سفر نروید

رییس پلیس راهور ناجا اعلام کرد که سفر در 91 درصد از شهرهای کشور آزاد است.

اعتمادآنلاین| سردار سید کمال هادیانفر در همایش طلایه‌داران فرهنگ ترافیک که پیش از ظهر امروز در شهرک آزمایش برگزار شد، با اشاره به کاهش تصادفات و جان‌باختگان ناشی از آن در سال‌های 98 و 99، گفت: یکی از اقدامات بسیار خوب و اثرگذار در ارتقای فرهنگ آموزش رانندگی و جان‌باختگان ناشی از تصادفات، بحث استفاده از همیاران، بازرسان نامحسوس و تعامل بسیار خوب وزارت آموزش و پرورش با پلیس راهور بود، همین همکاری منجر به کاهش چشمگیر تخلفات و تصادفات شد.

 

به گزارش ایسنا، رئیس پلیس راهور افزود: امروز میزان جان‌باختگان تصادفات به 15 هزار نفر کاهش پیدا کرده است که بخش عمده‌ای از این کاهش مربوط به همیارانی است که سالهای گذشته همیار پلیس بودند و اکنون راننده شده‌اند یعنی آموزش تاثیرگذار بوده است.

 

وی تصریح کرد: اگر فردی در خودرو کمربند ببندد، در صورت بروز تصادف، تا 80 درصد جان وی حفظ می‌شود، امروز در کشور 35 میلیون وسیله‌نقلیه و 44 میلیون راننده داریم، از طرفی خودروسازها سالانه دو میلیون خودرو تولید می‌کنند اما خودرویی از ناوگان خارج نمی‌شود.

 

هادیانفر با بیان اینکه استفاده صحیح از وسیله‌نقلیه و تصادفات حائز اهمیت است، گفت: تاثیر کرونا در کاهش جان‌باختگان و مجروحان سوانح رانندگی در سال جاری فقط 30 درصد بوده است.

 

هادیانفر درباره وضعیت سفرهای نوروزی نیز اظهار کرد: بنابر مصوبات ستاد ملی کرونا، در 91 درصد از شهرهای کشور سفر آزاد است، فقط 40 شهر وضعیت قرمز و نارنجی و محدودیت سفر دارند البته توصیه می‌کنیم که هموطنان سفر نروند.

 

رئیس پلیس راهور گفت: 82 درصد از تصادفات کشنده به چهار عامل سرعت غیرمجاز، سبقت غیرمجاز، خستگی و خواب‌آلودگی و عدم توجه به جلو برمی‌گردد.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها