5/12/2021
چهارشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
چینی‌ها فقط دفاع کردند
بلینکن:

چینی‌ها فقط دفاع کردند

وزیر خارجه آمریکا می‌گوید در نشست آلاسکا تیم وی هنگام مطرح کردن موضوعات بحث برانگیز تنها «پاسخ دفاعی» از چینی‌ها دریافت کرده است.

اعتمادآنلاین| به نقل از ساوت چاینا مورنینگ، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا با طرح اقدامات چین در سینکیانگ، تایوان ، هنگ کنگ و تبت، در فضای مجازی گفت: «ما از بدو ورود می‌دانستیم که در برخی عرصه‌ها اساساً با هم اختلاف داریم و جای تعجب نبود ، وقتی مسائل را مستقیماً مطرح کردیم ، به یک پاسخ دفاعی رسیدیم.»

 

به گزارش ایسنا، بلینکن گفت که دو طرف همچنین در مورد عرصه‌هایی که منافع آنها همسو است، از جمله ایران ، کره شمالی ، افغانستان و تغییرات آب و هوایی ، و همچنین زمینه‌های اختلاف ، مانند تجارت و اقتصاد ، گفتگو کردند. 

 

جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا نیز گفت: «ما انتظار داشتیم که در مورد طیف گسترده ای از موضوعات گفتگوی مستقیم داشته باشیم و این دقیقاً همان چیزی بود که ما داشتیم ، این فرصت را داشتیم که اولویت ها و اهداف خود را مشخص کنیم و از طرف چینی ، اولویت‌ها و اهداف آنها را بشنویم.»

 

ما با چشم باز  وارد می‌شدیم و با چشم باز  بیرون می‌آییم. بنابراین ما به واشنگتن بازخواهیم گشت و به ارزیابی موقعیت مکانی خود ادامه خواهیم داد و با متحدان بیشتر مشورت خواهیم کرد.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها