5/12/2021
چهارشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
الزام شرکت‌های هواپیمایی به افزایش و ارتقای هواپیماهای با برد کوتاه و بلند در سال 1400
اسلامی مطرح کرد؛

الزام شرکت‌های هواپیمایی به افزایش و ارتقای هواپیماهای با برد کوتاه و بلند در سال 1400

محمد اسلامی، وزیر راه و شهرسازی دو هدف عمده‌ای را که وزارت راه و شهرسازی در صنعت هوایی در سال 1400 تعقیب خواهد کرد؛ الزام شرکت‌های هواپیمایی به افزایش و ارتقای تعداد هواپیماها با برد کوتاه و بلند دانست.

اعتمادآنلاین| محمد اسلامی اهم اهداف این وزارتخانه در سال 1400 را تشریح کرد و اظهار داشت: موضوعی که در سال جدید برای صنعت حمل و نقل هوایی برای ما مهم است، مربوط به سیاست‌هایی است که باعث کیفی‌سازی و افزایش ظرفیت ناوگان هوایی کشور می‌شود.

 

به گزارش ایلنا، وی گفت: ما دو هدف را برای شرکت‌های هواپیمایی الزام کرده‌ایم. نخست این است که شرکت‌های هواپیمایی، هواپیماهای با برد کوتاه خود را برای انجام مسافرت‌های داخلی افزایش دهند.

 

اسلامی افزود: دلیل این است که بخشی از صنعت هوایی که پروازهای داخلی را انجام می‌دهند، به دلیل پر شدن عمرشان از خط هوایی خارج شدند و لازم است تا این هواپیماها در سال جدید جایگزین شوند.

 

وزیر راه  و شهرسازی خاطرنشان کرد: در سال 1399 این سیاست تعقیب شد و مقداری هواپیما با برد کوتاه برای کشور تامین شد. در سال جدید نیز باید تعدادی هواپیما با برد کوتاه برای زنده نگه داشتن و افزایش ظرفیت صنعت هواپیمایی وارد کشور شوند.

 

وی اظهار کرد: هدف دوم مربوط به هواپیماهای بلند مدت هستند که ضرورت دارد تا شرکت‌ها بتوانند پروازهای بلند خودشان را به اقصی نقاط جهان گسترش دهند؛ به طوری که با به دست آوردن شرایط، لوازم و ضوابطی که بتوانند از طریق آن مجوزها را داشته باشند، پروازهای خود را به سایر کشورها انجام دهند.

 

اسلامی تصریح کرد: این دو محور، اهدافی هستند که در سال 99 تعقیب شدند و در سال 1400 نیز ادامه پیدا خواهند کرد.

عضو کابینه دولت دوازدهم عنوان کرد: این برنامه‌ها در شرایطی پیگیری می‌شوند که به دلیل شرایط کرونا، صنعت حمل‌و‌نقل هوایی در سراسر جهان با کاهش روبه‌رو بوده است.

 

وی تاکید کرد: هر چند در کشورمان طی سال گذشته به دلیل سفر و نشست و برخاست هواپیما در پروازهای داخلی، کاهش چشمگیری روی نداد؛ با وجود این سعی خواهیم کرد که تعداد پروازها را در سال جدید با وجود شرایط کرونا و اجتناب مردم از سفرهای غیرضروری، همچنان حفظ کنیم.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها