12/3/2021
جمعه، ۱۲ آذر ۱۴۰۰
برخی قوانین مُخل تولید باید لغو شوند
علیرضا رزم حسینی، وزیر صمت:

برخی قوانین مُخل تولید باید لغو شوند

وزیر صنعت، ‌معدن و تجارت با تاکید بر اینکه امسال مسیر سرمایه‌گذاری در تولید را هموارتر می‌کنیم، تاکید کرد: برخی قوانین مُخل تولید برای رفع مانع زدایی‌ها باید لغو شوند.

اعتمادآنلاین| علیرضا رزم حسینی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت، افزود: سال گذشته برخی قوانین مخل تولید را به مجلس ارائه کردیم، کمیسیون‌های تخصصی مجلس نیز همکاری خوبی با وزارت صنعت داشتند.

 

به گزارش ایرنا، وزیر صنعت با اشاره به تعیین شعار و نامگذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی ها» با قدردانی از این نامگذاری، افزود: 11 سال است که رهبر معظم انقلاب موضوعات اقتصادی را به عنوان نام سال‌ها انتخاب می‌کنند؛ به ویژه 3 سال اخیر که به تولید توجه‌ای ویژه ای شده است.

 

وی افزود: وزارت صنعت در کنار وزارتخانه‌های نفت و جهاد کشاورزی برای تولید گام بر می‌دارند و بر این اساس، سال گذشته، 10 میلیارد دلار از حجم واردات کشور را کاهش دادیم که بخشی از آن به سمت تولید داخل رفت و این روند را امسال نیز ادامه خواهیم داد.

 

وزیر صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: بخش عمده‌ای از واردات ما کالاهای واسطه‌ای برای تولید است و 50 درصد واردات سال گذشته نیز از محل صادرات و با استفاده از سامانه نیمای بانک مرکزی انجام شد.

 

وی با بیان اینکه امسال قرار است معادن را فعال‌تر کنیم، ادامه داد: در پایان ماه جاری 4 تا 5 هزار معدنی که کارهای اداری صدور مجوز آن انجام شده اما افراد آن را فعال نکرده اند، آزاد خواهیم کرد و به صورت مزایده به دست مردم می‌دهیم که هم به تولید و هم به صادرات و اشتغال کمک شایانی شود.

 

رزم حسینی،در ادامه سخنان خود، رشد صنعتی ایران در سال 99 را 7.5 درصد عنوان کرد و افزود: امسال روابط وزارت صنعت با تشکل‌ها، اتاق بازرگانی و صنعتگران افزایش خواهد یافت و با جدیت در سال جاری به دنبال رونق تولید هستیم.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها