7/30/2021
جمعه، ۰۸ مرداد ۱۴۰۰
کاهش چشمگیر پرواز مسافران ایرانی به مقصد ترکیه

کاهش چشمگیر پرواز مسافران ایرانی به مقصد ترکیه

رئیس انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: با توجه به شیوع گسترده کرونا شاهد کاهش چشمگیر تعداد مسافران متقاضی سفر به ترکیه هستیم.

اعتمادآنلاین| یونس دقیق کیا رئیس انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه ایرلاین‌ها و آژانس‌های مسافرتی در قالب چارتر پروازی را انجام می‌دهند، گفت: تصمیمی که امروز ستاد ملی مبارزه با کرونا گرفته است مربوط به تور‌های ترکیه است و هم اکنون پرواز‌های ترکیه انجام می‌شود و تنها تور‌های گردشگری در این بازه زمانی لغو شده‌اند.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران، او ادامه داد: بیشتر پرواز‌هایی که هم‌اکنون در کشور ترکیه انجام می‌شوند، مربوط به کار‌های تجاری است و برای رفاه مردم هم سعی شده در صورت لزوم به صورت کانکشنی انجام شود که این خود باعث زیان وارد شدن به شرکت‌های هواپیمایی ایرانی می‌شد که  هم اکنون با تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا تنها تورهای تفریحی و سیاحتی لغو  شده‌اند.

 

او تاکید کرد: تمامی تور‌های تفریحی و  سیاحتی به کشور ترکیه فعلاً لغو شده است. بسیاری از پرواز‌های کانکشنی از طریق ترکیش ایر انجام می‌شوند و  همچنین باید برای بازگشت مسافران که در ترکیه هستند در صورت الزام تمهیداتی در نظر گرفته شود تا مشکلی ایجاد نشود.

دقیق کیا اظهار کرد: باید به این موضوع هم توجه داشت که اگر توقف پروازهای ترکیه مجدداً رخ دهد، باز این مسیر در قالب پرواز کانکشنی به دست شرکت‌های قطری می‌افتد و در واقع مسافران مجدد بین ایران و ترکیه از طریق پرواز کانکشنی جا به جا می‌شوند و در این بین فقط شرکت‌های هواپیمای ایرانی متضرر می‌شوند.

 

او بیان کرد: در بحث تور‌های گردشگری هم بسته‌هایی را آژانس‌های مسافرتی ارائه می‌دادند که تمامی آن‌ها به مسافران بازگردانده می‌شود و بسیاری از آن هتل‌ها هم گارانتی برای برگشت دارند و با توجه به محدودیت‌هایی که در خود ترکیه هم ایجاد شده ممکن است تور‌های گردشگری مجوز‌ خود را تمدید کنند و یا مبالغ آن‌ را استرداد کنند.

 

رئیس انجمن شرکت‌های هواپیمایی توضیح داد: در ایام نوروز به طور متوسط روزانه 40 پرواز از طریق ایرلاین‌های داخلی داشتیم که قاعدتاً تعداد پرواز‌ها متناسب با عرضه و تقاضاست. با توجه به شرایط خاص که هم اکنون در کشور حاکم است تعداد پروازها کاهش می‌یابد.

 

او یادآور شد: در این شرایط قرمز کرونایی در کشور ترکیه هم اکنون پروازهای به مقصد این کشور بعید است که برای تفریح باشد و بسیاری از مسافرانی که به این مقصد پرواز دارند هم تنها برای انجام کارهای تجاری می‌روند.

 

دقیق کیا در پایان اظهار کرد: از ماه‌های گذشته با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا تمامی مسافران خارجی که به ایران می‌آیند در فرودگاه امام(ره) و یا حتی فرودگاه‌های کشور خارجی باید تست منفی pcr همراه خود داشته باشند و رعایت تمامی دستور العمل‌های بهداشتی هم به صورت کامل در این بخش انجام می‌شود.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها