5/14/2021
جمعه، ۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۰
مذاکرات وین سازنده بود
مسئول آمریکایی:

مذاکرات وین سازنده بود

یک مقام بلندپایه وزارت خارجه آمریکا مذاکرات وین در خصوص برجام را «سازنده» توصیف کرد و در عین حال اظهار داشت که «اصرار ایران بر لغو تمامی تحریم‌های اعمال‌شده از سال 2017 مذاکرات را به بن‌بست می‌کشاند».

اعتمادآنلاین| یک مقام بلندپایه وزارت خارجه آمریکا گفت که «اگر ایران بر لغو همه تحریم‌های اعمال‌شده اصرار کند، مذاکرات به بن‌بست کشیده می‌شود».

 

به گزارش تسنیم، به نقل از رویترز، مقام آمریکایی که نخواست نامش فاش شود، افزود: «ما منتظر اظهارات روز شنبه ایران هستیم که نشان می‌دهد آیا تصمیمات این کشور سازنده خواهد بود یا خیر».

 

مقام مسئول وزارت خارجه آمریکا اذعان کرد که «فشار حداکثری آمریکا برای جلوگیری از رفتارهای ایران در منطقه با شکست مواجه شده است».

 

وی اظهار داشت که «آمریکا ترجیح می‌دهد مستقیماً با ایرانی‌ها مذاکرات داشته باشد، اما مخالفت آنها با این مسئله، کار ما را سخت خواهد کرد».

 

مسئول آمریکا مذاکرات وین را «سازنده» خواند و گفت که «آمریکا طرح‌ها و ایده‌های جدی به تهران درباره احیای برجام پیشنهاد داده است».

 

مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا تصریح کرد: «قصد داریم تحریم‌های غیرمرتبط با توافق هسته‌ای را لغو کنیم، اما این به‌معنای لغو همه تحریم‌های اعمال‌شده علیه ایران از سال 2017 نیست».

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها