6/21/2021
دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
حریری چون رهبر حزب سیاسی است نمی‌تواند دولت تکنوکرات تشکیل دهد
میشل عون:

حریری چون رهبر حزب سیاسی است نمی‌تواند دولت تکنوکرات تشکیل دهد

رئیس جمهوری لبنان در سخنانی گفت که نخست‌وزیر مکلف این کشور به این دلیل که خود رئیس یک حزب سیاسی است، نمی‌تواند دولت تکنوکرات تشکیل دهد.

اعتمادآنلاین| میشل عون، رئیس جمهوری لبنان در گفت‌وگو با روزنامه الأخبار با اشاره به موضوع تشکیل دولت در این کشور اظهار کرد: تشکیل دولت تکنوکرات به ریاست سعد حریری، نخست‌وزیر مکلف این کشور با اندیشه دولت تکنوکرات در تناقض بوده و از آنجایی که او خود رئیس حزب سیاسی جریان المستقبل است، نمی‌تواند چنین دولتی را تشکیل دهد.

 

به گزارش ایسنا، وی درباره دلایل عدم تشکیل دولت جدید لبنان نیز گفت: دلایلی وجود دارند که مانع از تشکیل دولت شده‌اند و حریری تنها کسی است که این دلایل را می‌داند، اما آنها را فاش نمی‌کند.

 

عون در ادامه تصریح کرد: نخست‌وزیر مکلف به خوبی می‌داند که سفرهایش به خارج از کشور ارتباط زیادی به پرونده تشکیل دولت نداشت. حریری می‌گوید قصد تشکیل دولت را دارد، اما از زمان مکلف شدنش به تشکیل کابینه هیچ اقدام خاصی در این زمینه انجام نداده است.

 

وی ادامه داد: اسامی وزرای حزب‌الله در ترکیب دولت نیست و تنها باری که حریری اسامی را ارائه داد و گفت که اسامی پیشنهادی حزب‌الله است من در این باره تحقیق کردم و مقامات این حزب تکذیب کردند که اسامی را به حریری معرفی کرده‌اند.

 

میشل عون در پایان خاطرنشان کرد که قانون اساسی به او اجازه می‌دهد که هر موردی در رابطه با تشکیل دولت در لبنان را امضا کند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها