6/22/2021
سه شنبه، ۰۱ تیر ۱۴۰۰
نامه 27 سناتور دموکرات آمریکایی به بایدن در حمایت از برجام

نامه 27 سناتور دموکرات آمریکایی به بایدن در حمایت از برجام

27 سناتور دموکرات آمریکایی طی نامه‌ای به رئیس‌جمهوری این کشور، بر حمایت خود از توافق هسته‌ای سال 2015 میلادی تاکید کردند.

اعتمادآنلاین| 27 سناتور دموکرات آمریکایی طی نامه‌ای به «جو بایدن» رئیس‌جمهوری این کشور، بر حمایت خود از توافق هسته‌ای سال 2015 میلادی تاکید کردند.

 

به گزارش ایلنا، به نقل از هیل، «تیم کین» سناتور ایالت ویرجینیا و عضو کمیته‌های روابط خارجی و نیروهای مسلح سنا و «کریس مورفی» سناتور ایالت کانتیکت و رئیس کمیته فرعی خاور نزدیک، جنوب آسیا، آسیای میانه ضدتروریسم در رأس این 27 سناتور قرار دارند.

 

این سناتورها با انتقاد از تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری سابق آمریکا برای خروج از برجام، تصریح کردند که خسارت‌هایی که ایالات متحده طی چهار سال گذشته متحمل شد، این کشور را با چالش های متعددی در عرصه بین‌المللی رو‌به‌رو کرده است.

 

در این نامه آمده است که بی‌تردید، بازگشت دولت بایدن به برجام باید یکی از اولویت‌های فوری و ضروری امنیت ملی باشد.

 

این سناتورها با تاکید بر حمایت قوی خود از بازگشت دولت بایدن به برجام وتوسل به رویکرد «پایبندی در برابر پایبندی»، اعلام کردند که چنانچه ایران برای بازگشت به توافق هسته‌ای ابراز تمایل کند، آمریکا باید در مسیر مشابهی قدم برداشته و برای لغو تحریم‌ها علیه این کشور اقدام کند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها