5/12/2021
چهارشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
40 دستگاه تلفن همراه قاچاق به ارزش 8.5 میلیارد ریال کشف شد
فرمانده یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی پلیس پیشگیری ناجا:

40 دستگاه تلفن همراه قاچاق به ارزش 8.5 میلیارد ریال کشف شد

فرمانده یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی پلیس پیشگیری ناجا از کشف 40 دستگاه تلفن همراه قاچاق به ارزش 8.5 میلیارد ریال در بندرلنگه خبر داد .

اعتمادآنلاین| سرهنگ جعفر اطمانی در خصوص جزئیات این خبر گفت: مأموران یگان حفاظت بندر لنگه حین کنترل خودروهای خروجی به یک دستگاه خودروی سواری در خصوص حمل کالای قاچاق مشکوک می شوند.

 

به گزارش ایسنا، وی افزود: در بازرسی از خودرو مذکور 40 دستگاه تلفن همراه از نوع آیفون و سامسونگ و متعلقات جانبی که راننده خودرو از وجود آن‌ها اظهار بی اطلاعی می نمود کشف که به دلیل عدم ارائه هر گونه مدارک قانونی محموله موصوف ضبط می شود.

 

این مقام انتظامی با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی گوشی های کشف شده را هشت میلیارد و 500 میلیون ریال برآورد کرده اند گفت: کالاها پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی تحویل شد.

 

کشف 268 فقره سرقت کالاهای اساسی در سال 99

 

سرهنگ اطمانی در بخش دیگر این مصاحبه به تشریح عملکرد یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی پلیس پیشگیری ناجا در سال گذشته پرداخت.

 

وی گفت: یگان حفاظت بنادر با فعالیت 29 رده تابعه در هفت استان اقدامات قابل توجهی در خصوص جلوگیری از سرقت کالاهای اساسی، مقابله با قاچاقچیان و تامین نظم و امنیت بنادر مهم کشورمان ایفا کرده است.

 

وی بیان کرد: در یک سال گذشته 268 فقره سرقت آهن‌آلات و کالاهای اساسی شامل گندم، ذرت و سویا و 94 مورد قاچاق شامل انواع لوازم خانگی، البسه، قطعات یدکی خودرو، لوازم آرایشی بهداشتی و سوخت توسط ماموران یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی کشف شده است.

 

فرمانده یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به اهمیت تامین امنیت بنادر کشور که محلی برای مبادله کالا می باشند تصریح کرد: در این راستا 32 هزار و 271 پاس شناور به صورت شبانه روزی در بنادر فعال هستند.  

 

سرهنگ اطمانی افزود: از دیگر اقدامات مهم یگان حفاظت، نظارت و کنترل تردد خودرویی و انسانی در این بنادر می باشد که در بازه زمانی سال 99 بیش از 17 میلیون و 700 هزار نفر از مسافران دریایی، اتباع بیگانه، بازدید کنندگان تاسیسات دریایی و سایر افراد همچنین بیش از 12 میلیون و 700 هزار انواع خودرو سبک و سنگین مورد کنترل قرار گرفته اند.

 

براساس گزارش سایت پلیس، این مقام انتظامی ادامه داد: با تلاش شبانه روزی ماموران یگان حفاظت 704 پرونده قضائی تشکیل، 618 متهم دستگیر و 819 حکم قضائی به اجرا درآمده است.

 

سرهنگ اطمانی با بیان اینکه رسیدگی به سوانح بندری و دریایی، رسیدگی به آلودگی دریایی، جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز، گشت زنی هدفمند، تامین امنیت سمینارها و همایش ها، حفاظت از شخصیت ها و مقابله با سوداگران مرگ و مواد مخدر از دیگر ماموریت های یگان حفاظت می باشد خاطرنشان کرد: درصد قابل توجهی از تجارت جهانی کالا از راه دریا انجام می شود که این مهم بیانگر اهمیت و حساسیت ماموریت یگان حفاظت سازمان بنادر و دریانوردی پلیس پیشگیری ناجا می باشد.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها