5/6/2021
پنج شنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
مجلس یازدهم از عملکرد مجمع تشخیص مصلحت شاکی شد/ سخنگوی هیئت رئیسه مجلس: مرجع رسیدگی به اختلاف بین مجلس و مجمع مشخص نیست

مجلس یازدهم از عملکرد مجمع تشخیص مصلحت شاکی شد/ سخنگوی هیئت رئیسه مجلس: مرجع رسیدگی به اختلاف بین مجلس و مجمع مشخص نیست

سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: هیات رئیسه مجلس مداخله مجمع در فرآیند تصمیم گیری بین مجلس و شورای نگهبان را نمی پذیرد. در قانون اساسی پیش بینی شده است اختلاف بین مجلس و شورای نگهبان به مجمع ارجاع شود اما مرجع رسیدگی به اختلاف بین مجلس و مجمع مشخص نیست.

اعتمادآنلاین| محمد حسین فرهنگی در تشریح نشست عصر یکشنبه هیات رئیسه مجلس گفت: با توجه به سرعت شیوع کرونا، مقرر شد فعلا کمیسیون ها، کمیته های مجلس و دیدارهای نمایندگان  تعطیل و جلسات صحن علنی مجلس محدود شود. 

 

به گزارش خانه ملت، سخنگوی هیات رئیسه مجلس ادامه داد: در خصوص قانون انتخابات ریاست جمهوری نیز مقرر شد توسط کمیسیون امور داخلی و شوراها آخرین اصلاحات انجام شود و در صورت عدم حل مشکل و اصرار، به مجلس پیشنهاد شود تا در صورت تصویب، مجمع خود تصمیم گیری درباره سامان یافتن یا هرج و مرج در ثبت نام های انتخابات ریاست جمهوری را بر عهده بگیرد.

 

فرهنگی افزود: ضمنا هیات رئیسه مجلس مداخله مجمع در فرآیند تصمیم گیری بین مجلس و شورای نگهبان را نمی پذیرد و مقرر شد موضوع از طرق مقتضی پیگیری شود.

 

سخنگوی هیات رئیسه مجلس گفت: در قانون اساسی پیش بینی شده است اختلاف بین مجلس و شورای نگهبان به مجمع ارجاع شود اما مرجع رسیدگی به اختلاف  بین مجلس و مجمع  مشخص نیست.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها