5/6/2021
پنج شنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
بهره‌برداری سیاسی از قانون حمایت از زنان سرپرست خانوار مورد قبول نیست/ هر گونه غفلتی را پیگیری می‌کنم
رئیس فراکسیون زنان مجلس:

بهره‌برداری سیاسی از قانون حمایت از زنان سرپرست خانوار مورد قبول نیست/ هر گونه غفلتی را پیگیری می‌کنم

رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: به هیچ وجه بهره‌برداری سیاسی از قانون حمایت از زنان سرپرست خانوار مورد قبول ما نیست و حتماً از جایگاه نماینده مردم شهر تهران در مجلس شورای اسلامی و از جایگاه پیگیری مسائل زنان، غفلتی که نسبت به مسائل زنان در این دوره بوده را پیگیری خواهم کرد. 

اعتمادآنلاین|فاطمه قاسم پور، رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی، در نشستی مجازی درباره علت عدم موفقیت در توانمندسازی زنان سرپرست خانوار، گفت: توانمندسازی زنان سرپرست خانوار به یک مسئله مزمن تبدیل شده است و علی رغم سخنان بسیار در مورد اقدام و الگوی موثر برای رفع مسائل زنان سرپرست خانوار، نهایتا با نرخ رشد روز افزون زنان سرپرست خانوار مواجهیم. 

 

به گزارش مهر، وی بیان کرد: گره اصلی و ابر چالش جدی در زمینه زنان سرپرست خانوار را متولی نداشتن آن می‌بینم و هنوز ما نمی‌دانیم که مسئله را باید کمیته امداد حضرت امام (ره) پیگیری کند؟ وظیفه وزارت رفاه یا معاونت زنان چیست؟ نهادهای عمومی مثل شهرداری، ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان و در واقع نهادهایی که رویکرد حمایت اجتماعی دارند چه نقشی دارند؟ همین عدم تولی‌گری واحد باعث شده است که همچنان اجماع نظری و عملی بر الگوی راهبردی محقق نشده است. 

 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بحث دیگر این است که ما نگاهمان را نسبت به مسئله توانمندسازی زنان سرپرست خانوار روشن نکرده‌ایم. در بند ت ماده 80 برنامه ششم توسعه در نظر گرفته شده بود که طرح جامعی برای توانمندسازی زنان سرپرست خانوار تدوین شود و این برنامه به مجلس بیاید که متأسفانه این اتفاق نیافتاده است. 

 

قاسم پور گفت: یک مسئله دیگر که شاید جنس آن با مسائل دیگر متفاوت است، برخی رفتارهای سیاسی به این موضوع است. بنده هفته اخیر شنیدم که لایحه‌ای در شورای شهر پیگری شده است که توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در شهرداری تهران پیگیری شود. 

 

وی افزود: بررسی‌هایی که ما در مجلس داشتیم، گویای آن بود که کاری که در دوره قبل شهرداری تهران انجام شده یکی از الگوهای موثر بود و اگر نگوییم بهترین الگو، یکی از بهترین الگوها بود. حال سوال اینجاست که چرا آن طرح متوقف شد و امروز که چندان هم از عمر کاری این شورا باقی نمانده چنین لایحه‌ای در شورا پیگیری می‌شود؟! 

 

رئیس فراکسیون زنان و خانواده مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: هر مجموعه‌ای که در مسئله زنان سرپرست خانوار ورود کند، باعث خشنودی است و قدردان زحمات افرادی خواهیم بود که این موضوع را پیگیری کنند اما به هیچ وجه بهره‌برداری سیاسی از این مسئله مورد قبول ما نیست و حتماً از جایگاه نماینده مردم شهر تهران در مجلس شورای اسلامی و از جایگاه پیگیری مسائل زنان، غفلتی که نسبت به مسائل زنان در این دوره بوده را پیگیری خواهم کرد.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها