5/6/2021
پنج شنبه، ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰
تیرباران سه شهروند مصری به دست داعش

تیرباران سه شهروند مصری به دست داعش

شاخه داعش در صحرای سینا با انتشار ویدئویی در کانال‌های تلگرامی این سازمان تروریستی، از تیرباران سه شهروند مصری از جمله یک کشیش قبطی و دو عضو قبیله ای محلی خبر داد.

اعتمادآنلاین|شاخه داعش در صحرای سینا با انتشار ویدئویی در کانال های تلگرامی این سازمان تروریستی، از تیرباران سه شهروند مصری از جمله یک کشیش قبطی و دو عضو قبیله ای محلی خبر داد.

 

به گزارش ایرنا، در این ویدئوی 13 دقیقه ای، تیرباران این سه نفر از جمله کشیش قبطی مسیحی نشان داده شده است.

 

 تروریست های داعشی این کشیش قبطی به نام «نبیل حبشی سلامه» را ماه ها پیش ربوده بودند و روز گذشته (یکشنبه) با انتشارویدئویی وی را با شلیک چندین گلوله کشتند.

 

عناصر داعش این شهروند مصری 62 ساله را ماه نوامبر در شهر«بئر العبد» واقع در سینای شمالی ربوده بودند.

 

تروریست ها این کشیش قبطی را هنگامی پیاده روی در خیابان های این شهر ربودند و سپس با تهدید راننده یک دستگاه خودرو را متوقف کردند و با سوار کردن کشیش مصری از محل متواری شدند.

 

در پی این جنایت کلیسای ارتدکس قبطی به ریاست «تئودروس دوم» پاپ اسکندریه اقدام جنایتکارانه و وحشیانه عناصر داعش را محکوم کرد.

 

پاپ اسکندریه گفت که این جنایت تروریست ها هیچ خللی در عزم و اراده آنها برای ترویج مفاهیم و ارزش های دینی و انسانی ایجاد نخواهد کرد.

 

ارتش مصر از فوریه 2018 در تلاش برای اخراج گروه های تروریستی، از جمله «دولت اسلامی استان سینا»که عمدتا در شمال شرقی این شبه جزیره گسترش یافته اند یک عملیات نظامی گسترده آغاز کرده است.

 

از سوی دیگر دختر نبیل حبشی کشیش مصری کشته شده در فیسبوک نوشت که پدرم به نزد مسیح شهید سفر کرده است، وی مانند مرد زیست و مردانه به شهادت رسید.

 

تروریست های داعش مدت ها پیش از تیرباران این کشیش قبطی برای آزادی وی پول درخواست کرده بودند، با این وجود دیگر اطلاعی از آنها نبود تا اینکه ویدئوی تیرباران وی را منتشر کردند.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها