5/13/2021
پنج شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
تقویت حاکمیت ملی افغانستان با خروج نیروهای خارجی / منطقه پایان حضور آمریکا را درک کند
اشرف غنی، رئیس‌جمهور افغانستان مطرح کرد:

تقویت حاکمیت ملی افغانستان با خروج نیروهای خارجی / منطقه پایان حضور آمریکا را درک کند

رئیس‌جمهور افغانستان ضمن رد احتمال سقوط دولت این کشور پس از خروج نیروهای خارجی بیان کرد که این اقدام سبب تقویت حاکمیت ملی افغانستان می‌شود.

اعتمادآنلاین| اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان ضمن رد احتمال سقوط نظام این کشور پس از خروج نیروهای آمریکایی و ناتو گفت که نگران این مسئله نیست زیرا در 2 سال گذشته نیروهای افغان بطور مستقل بیش از 90 درصد عملیات‌ها را انجام داده‌اند.

 

به گزارش تسنیم، وی افزود که افغانستان حدود 40 هزار نیروی کماندو، نیروی ویژه و نیروی هوایی در اختیار دارد ستون فقرات نظام این کشور را تشکیل می‌دهد و مردم افغانستان نیز در سراسر این کشور از نیروهای امنیتی و دفاعی پشتیبانی می‌کنند.

 

اشرف غنی همچنین تصریح کرد که شرکای خارجی افغانستان این کشور را رها نکرده‌اند و در گفت‌وگوهایی که با رئیس جمهور آمریکا، وزیر خارجه این کشور، دبیرکل ناتو و سایر همکاران بین‌المللی داشته است، طرفین بر آغاز فصل جدید مشارکت با افغانستان تاکید داشتند.

 

وی تاکید کرد که طرف‌ها در حال کار بر روی چارچوب جدید همکاری‌ها هستند و این همکاری‌ها از عمدتا نظامی به عمدتا اقتصادی، کمک‌های بشردوستانه و سیاسی تغییر می‌کند.

 

رئیس جمهور افغانستان در ادامه نیز گفت که با خروج نیروهای خارجی «حاکمیت ملی افغانستان اکنون تقویت شده است زیرا وقتی شما حضور گسترده نیروهای بین‌المللی را داشته باشید برخی از وظایف بطور مشترک انجام می‌شود».

 

اشرف غنی همچنین تصریح کرد: اکنون منطقه باید بیدار شود و این واقعیت را درک کند که حضور آمریکا در افغانستان پایان یافته است.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها