5/17/2021
دوشنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
شرکت‌های هواپیمایی آمریکا آماده سفرهای تابستان می‌شوند؟
علی‌رغم فروکش نکردن شمار مبتلایان کرونایی:

شرکت‌های هواپیمایی آمریکا آماده سفرهای تابستان می‌شوند؟

صدها فروند هوایپمای مسافربری خطوط هوایی «امریکن» به علت شیوع ویروس کرونا در آشیانه‌ها و باند فرودگاه زمین‌گیر شده و بازگردان آنها به گردونه پرواز یک  ماموریت دشواری است؛ هم اکنون تیم‌های متخصص برای آماده ساختن هواپیماهایی که مدت‌های مدیدی در گوشه‌ای پارک شد‌اند، مشغول بررسی و آماده‌سازی هستند، آنها برای آماده ساختن تنها یک فروند هواپیمای مسافربری زمین‌گیر شده برای پرواز یک هزار ساعت باید کار کنند.

اعتمادآنلاین| شرکت ها و خطوط هوایی آمریکا با توجه به افزایش درخواست ها اکنون خود را برای از سرگیری پروازها در فصل تابستان آماده می کنند؛درحالی که نه هواپیماها نه خلبانان و نه خدمه زمینی هنوز آمادگی این بازگشت را نداشته و از سویی دیگرشمار مبتلایان به کرونا در آمریک افروکش نکرده است.

 

به گزارش  ایرنا، شبکه خبری سی ان ان با انتشار این خبر افزود: درخواست سفرهای هوایی که در ماه فوریه گذشته در آمریکا به علت همه گیری ویروس کرونا به پایین ترین میزان خود رسیده بود، در اواخر ماه آوریل رشد 75 درصد یافت و اکنون شرکت های هواپیمایی آمریکایی خود را برای از سرگیری سفرهای هوایی در تابستان امسال آماده می کنند.

 

مشکلات فنی

 

این شبکه خبری افزود: صدها فروند هوایپمای مسافربری خطوط هوایی «امریکن» به علت شیوع ویروس کرونا در آشیانه ها و باند فرودگاه زمین گیر شده و بازگردان آنها به گردونه پرواز یک  ماموریت دشواری است؛ هم اکنون تیم های متخصص برای آماده ساختن هواپیماهایی که مدت های مدیدی در گوشه ای پارک شده اند، مشغول بررسی و آماده سازی هستند، آنها برای آماده ساختن تنها یک فروند هواپیمای مسافربری زمین گیر شده برای پرواز یک هزار ساعت باید کار کنند.

 

هواپیمایی امریکا

 

ارابه های هواپیماها یکی از موارد دیگر مهم  برای کنترل شدن هستند،  مکانیزم قفل و ترمز ارابه ها که مدت ها فعال نبوده اند، کنترل دقیق موتورهای هواپیما که بنابر اعلام «سازمان هوانوردی آمریکا» این  احتمال وجود دارد که بدنبال زمین گیر بودن طولانی مدت هواپیماها، درحین پرواز موتورها به یکباره از کار بیفتند.

 

سی ان ان در ادامه گزارش داد: شرکت خطوط هوایی امریکن که 300 فرند 737 دارد تمامی آنها را بر روی بانده متوقف و زمین گیر ساخته است با مشکلات فنی جدی تری دراین مورد دست به گریبان است.

 

کمبود نیروی امنیتی فرودگاه‌ها

 

سی ان ان افزود: در فصل تابستان کار کنترل برای خدمه زمینی فرودگاه و خطوط هوایی به مراتب دشوار تر خواهد بود و مقامات هوانوردی از نیاز به کار گرفتن و استخدام  حداقل 6 هزار نیروی امنیتی برای گماردن در گیت های فرودگاه ها برای کنترل مسافران خبر می دهند.

 

مشکل خلبانانی که مدت‌ها پرواز نکرده‌اند

 

این رسانه تصویری آمریکایی در ادامه گفت: خطوط هوایی آمریکایی  «یونایتدایرلاین»  که طی یک دهه گذشته بیشترین خلبانان را جذب کرده بود اکنون باید هزاران نفر از آنان که قرار است پس از همه گیری ویروس کرونا به سرکار بازگردند مورد تمرین های ویژه قرار دهد، آنها بار دیگر باید در کلاس های آموزشی حاضر شوند و قبل از هرپروازی ، با دستگاه های «شبیه ساز پرواز» (سیمیلاتور) مورد آزمون قرار گیرند.

 

هواپیمایی امریکا

 

شبکه خبری سی.ان.بی.سی آمریکا در اول ماه ژانویه 2021 گزارش داده بود که خطوط هوایی آمریکا به علت شیوع ویروس کرونا و زمین گیر ساختن هواپیماهای خود در سال 2020 دچار زیان 35میلیارد دلاری شده اند و آنها چشم به نیمه دوم سال 2021 دوخته اند تا باردیگر بلکه وضعیت صنعت هوانوردی به علت این ویروس عالم گیر بهبود یابد.

 

درحالی شرکت های هوایپمایی آمریکا قصد از سرگیری پروازها در تابستان امسال را دارند که شمار مبتلایان به ویروس کرونا با وجود واکسیناسیون سراسری دراین کشور همچنان روبه فزونی بوده و  هم اکنون  تعداد متبلاین به کووید-19 در آمریکا از 32 میلیون نفر عبور کرده که ازا ین تعداد نیز بیش از 581هزار نفر جان باخته اند، آمریکا کانون شمار یک همه گیری این ویروس در جهان به شمار می رود.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها