8/1/2021
یکشنبه، ۱۰ مرداد ۱۴۰۰
دور دنیا| مفتی عربستانی رمز ارز را حرام اعلام کرد
«اعتمادآنلاین» گزارش می‌دهد:

دور دنیا| مفتی عربستانی رمز ارز را حرام اعلام کرد

عبدالله المنیع عضو هیئت علمای ارشد عربستان در گفتگویی تلویزیونی اعلام کرد رمز ارزها هرگز جزو اموال قیمتی محسوب نمی‌شوند زیرا وقتی من 10 میلیون دارم و جایی وجود ندارد که آن را از من بپذیرد، این 10 میلیون هیچ ارزشی نخواهد داشت!

اعتمادآنلاین| مفتی عربستانی با تشبیه رمز ارز به قمار، خرید و فروش و معامله با این ارز را حرام اعلام کرد.

 

به گزارش اعتمادآنلاین، عبدالله المنیع عضو هیئت علمای ارشد عربستان در گفتگویی تلویزیونی اعلام کرد رمز ارزها هرگز جزو اموال قیمتی محسوب نمی‌شوند زیرا وقتی من 10 میلیون دارم و جایی وجود ندارد که آن را از من بپذیرد، این 10 میلیون هیچ ارزشی نخواهد داشت!

 

وی که با شبکه تلویزیونی «روتانا خلیجیه» گفتگو می‌‌کرد، افزود: پول باید سه شرط کلی داشته باشد؛ اول معیاری برای ارزش‌گزاری باشد، دوم به عنوان ثروت محسوب شود و سوم آن که عامه مردم آن را بپذیرند.

 

به باور این روحانی سعودی این سه ویژگی صرفا با حضور طرفی که ضامن چنین امری باشد میسر می‌‌شود یا باید کشوری پشتیبان این پول باشد یا آن که طرف دیگری این تضمین را به عهده بگیرد. اما در رابطه با بیت‌کوین این سئوال مطرح است که چه کسی ضامن این ثروت است؟ آیا  کسی را می‌توان به عنوان طرف صادرکننده آن معرفی کرد؟ پس آن چه که ما می‌‌بینیم چیزی شبیه به وقایع یک سالن قمار است. گرچه رفتار قمار در آن مبین نیست اما یک قمار محسوب می‌شود.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها