5/12/2021
چهارشنبه، ۲۲ اردیبهشت ۱۴۰۰
زمین 20 میلیارد تومانی از بستگان یکی از مسئولان پس گرفته شد
سازمان بازرسی کل کشور:

زمین 20 میلیارد تومانی از بستگان یکی از مسئولان پس گرفته شد

سازمان بازرسی کل کشور اعلام کرد که از ابتدای سال 99 بیش از 156 هکتار از اراضی شهری استان بوشهر با ورود بازرسی کل استان بوشهر، رفع تصرف و از زمین‌خواری ممانعت به عمل آمد.

اعتمادآنلاین| نتایج بازرسی‌های استانی سازمان بازرسی کل کشور اعلام شد.

 

به گزارش ایسنا، این نتایج به شرح زیر است:

 

توقیف و جلوگیری از قاچاق کالا به ارزش 85 میلیارد تومان از گمرک استان قم

 

قم- در بازرسی از عملکرد اداره‌کل گمرکات استان قم، از قاچاق 850 دستگاه گازپرکن خانگی و همچنین سایر تجهیزات صنعتی به ارزش بیش از 85 میلیارد تومان جلوگیری به عمل آمد.

 

بازرسی‌کل استان قم اعلام کرده که هیات بازرسی ضمن بررسی نحوه رسیدگی به پرونده‌های قاچاق در اداره‌کل گمرکات استان به این نتیجه می‌رسد که در موارد متعددی برخلاف قوانین و مقررات به‌رغم آن‌که بین مشخصات کالاهای مکشوفه به ظن قاچاق با اسناد گمرکی ارائه‌شده از سوی صاحب کالا، مغایرت‌های قابل‌توجهی وجود داشته است، ولی واحد قضایی و حقوقی گمرکات استان قم در پاسخ به استعلام اداره‌کل تعزیرات استان اعلام انطباق کامل نموده و کالای کشف‌شده که اساساً قاچاق هست را به صاحب آن تحویل می‌دهد. بازرسی استان قم ضمن هماهنگی با دادستان قم و اقدام به هنگام کلیه کالاهای موضوع پرونده را شناسایی و توقیف می‌کند که رسیدگی به این پرونده در حال انجام سیر تشریفات قانونی خود است.

 

با ورود بازرسی‌کل استان بوشهر از 156 هکتار زمین‌خواری جلوگیری شد

 

بوشهر- از ابتدای سال 99 بیش از 156 هکتار از اراضی شهری استان بوشهر با ورود بازرسی کل استان رفع تصرف و از زمین‌خواری ممانعت به عمل آمد. از ابتدای سال 99 تاکنون جمعاً حدود 1.556.960 مترمربع معادل 156.695 هکتار از اراضی شهری استان با پیگیری و هماهنگی این بازرسی کل توسط فرماندهی یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن استان بوشهر رفع تصرف و به وضع سابق اعاده شده است.

 

استرداد زمین 20 میلیارد تومانی از بستگان یکی از مسئولان کرمان

 

کرمان- بازرسی‌کل استان کرمان خبر داد که در جریان بازداشت معاون یکی از ادارات‌کل استان، زمینی که متهم به‌صورت غیرقانونی به نام مادر همسرش کرده بود، مسترد شد. این بازرسی کل همچنین خبر داد که در جریان بازرسی از معاونت یکی از ادارات کل، فردی که ظرف مدت 4 سال با فریب متقاضیان بیش از 900 میلیون تومان از آن‌ها رشوه دریافت می‌کرده را معرفی و وی بازداشت شده است.

 

زمین‌خواری 500 میلیارد تومانی در همدان

 

همدان- بازرسی کل استان همدان نیز اعلام کرده که طی اقدامی اثربخش از تصرف ملکی به ارزش 500 میلیارد تومان توسط افراد سودجو و فرصت‌طلب جلوگیری کرده و آن را به تملک شهرداری درآورده است.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها