5/18/2021
سه شنبه، ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰
در «اعتمادآنلاین» ببینید:

مستند| «پنجشنبه بازار میناب»؛ یک بازار تاریخی

مستند «پنجشنبه بازار میناب» ساخته ناصر تقوایی در سال 1348 و توسط رادیو و تلویزیون ملی ایران ساخته شده است. در این مستند با اهالی شهر میناب همراه می‌شویم و پنج‌شنبه بازار این شهر را در سال‌های پایانی دهه 40 مشاهده می‌کنیم.

اعتمادآنلاین| مستند «پنجشنبه بازار میناب» ساخته ناصر تقوایی در سال 1348 و توسط رادیو و تلویزیون ملی ایران ساخته شده است. در این مستند با اهالی شهر میناب همراه می‌شویم و پنج‌شنبه بازار این شهر را در سال‌های پایانی دهه 40 مشاهده می‌کنیم.

 

ناصر تقوایی فیلمساز مطرح ایران این فیلم مستند 16 میلی‌متری را به صورت سیاه و سفید تولید کرده است.

 

در خلاصه این فیلم آمده‌است: «اهالی میناب و روستاهای اطراف آن برای تهیه مایحتاج هفتگی خود، هر هفته بازار پررونقی بر پا می‌کنند. در بساط رنگین آن‌ها همه چیز یافت می‌شود، از دست‌افزارهای حصیری تا ظروف سفالی و جنس‌هایی که با لنج از آن سوی آب آورده می‌شوند. آدم‌ها در پنج‌شنبه بازار میناب، همه به قصد مایحتاج خود و هم گشت و گذار روز خود را شب می‌کنند و در غروب با برچیده شدن بساط‌ها با دستی پر سوار بر موتورسیکلت و وانت و مینی‌بوس راه روستاهای خود را در پیش می‌گیرند.»

 

علاوه بر ناصر تقوایی که وظیفه کارگردانی و پژوهشگری این مستند را بر عهده داشته، توفیق ابراهیمی به عنوان فیلمبردار و عباس گنجوی به عنوان تدوین‌گر در این مستند حضور داشته‌اند.

 

مستند «پنجشنبه بازار میناب» را در اعتمادآنلاین ببینید.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها