6/23/2021
چهارشنبه، ۰۲ تیر ۱۴۰۰
مستمری کمک معیشت بگیران صندوق ایثاگران افزایش یافت
وزیر دفاع اعلام کرد:

مستمری کمک معیشت بگیران صندوق ایثاگران افزایش یافت

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از دو برابر شدن مستمری کمک معیشت بگیران صندوق ایثارگران خبر داد.

اعتمادآنلاین| امیر سرتیپ حاتمی با اشاره به افزایش حقوق سربازان وظیفه در سال جدید و در اجرای قانون خدمت وظیفه عمومی افزود: میانگین حقوق سربازان از 440 هزار تومان به یک میلیون و 500 هزار تومان افزایش یافته است، بر اساس این قانون حداقل حقوق کارکنان وظیفه در مناطق عادی یک میلیون و 50 هزار تومان و حداکثر آن 4 میلیون تومان در مناطق عملیاتی خواهد بود.

 

به گزارش ایرنا، وی افزود: با تامین منابع مصوب قرارگاه مهارت آموزی سربازان، امکان آموزش ها و تخصص های کاربردی برای مهارت آموزی در رشته های متنوع در طول خدمت سربازی فراهم شده است.

 

سرتیپ حاتمی خاطرنشان کرد: از اقدامات ارزشمند دیگری که در سال جدید و از فروردین ماه اجرایی شد افزایش پرداخت مستمری کمک معیشت بگیران صندوق ایثارگران است که 125 درصد و رقمی حدود 2 برابر افزایش یافته و از فروردین امسال توسط صندوق رزمندگان وزارت دفاع پرداخت شد.

 

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح یادآور شد: طبق مصوبه مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه سال 1400 پرداخت کمک معیشتی به بخشی از رزمندگان تحت پوشش که احراز جانبازی داشته اند با آمار حدود 36 هزار نفر برای برخورداری از خدمات و مزایای بنیاد شهید و امور ایثارگران به این بنیاد منتقل و تحت پوشش قرار گرفتند.

 

وی از اهتمام دولت جمهوری اسلامی، مجلس شورای اسلامی به ویژه کمیسیون‌های تلفیق بودجه، امنیت ملی، اجتماعی و اصل 90، هیئت رئیسه، مجلس و نمایندگان که با توجه و تلاش خود معیشت سربازان و کمک معیشت بگیران صندوق ایثارگران را در اولویت قرار داده اند و همچنین سازمان برنامه و بودجه و سازمان هدفمندی یارانه ها و حمایت های بی‌دریغ ستاد کل نیروهای مسلح و تلاش های صندوق امور رزمندگان وزارت دفاع قدردانی و تشکر کرد.

 

سرتیپ حاتمی گفت: امیدواریم با اجرای کامل و تخصیص مستمر منابع مصوب در قانون بودجه 1400، خدمات رسانی مناسبی به پیشکسوتان دفاع مقدس و جامعه رزمندگان و سربازان مدافع امنیت و اقتدار کشور صورت گیرد و معیشت شاغلین و بازنشستگان نیروهای مسلح نیز از منابع مصوب در افزایش حقوق ماهیانه و سایر خدمات مورد نیاز به طور مستمر و مطلوب فراهم شود.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها