5/17/2021
دوشنبه، ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰
کانادا ارتباط و حمایت از «کلاه سفیدها» را خاتمه داد

کانادا ارتباط و حمایت از «کلاه سفیدها» را خاتمه داد

تامین مالی علنی کانادا از کلاه سفیدها با حدود چهار میلیون دلار آغاز شد و به 900 هزار دلار در سال 2020 کاهش یافت. در سال جاری نیز این کمک‌ها ریزش کرد و در نهایت حمایت کانادا از حدود 43  تروریست وابسته به کلاه سفیدها با پرداختی ماهانه 70 دلار پایان یافت.

اعتمادآنلاین| دولت کانادا از پایان دادن به حمایت‌های مالی خود از سازمان تروریستی "کلاه سفیدها" خبر داد.

 

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه الاخباریه سوریه، تامین مالی علنی کانادا از کلاه سفیدها با حدود چهار میلیون دلار آغاز شد و به 900 هزار دلار در سال 2020 کاهش یافت. در سال جاری نیز این کمک‌ها ریزش کرد و در نهایت حمایت کانادا از حدود 43  تروریست وابسته به کلاه سفیدها با پرداختی ماهانه 70 دلار پایان یافت.

 

دولت کانادا پیشتر به این تروریست‌ها و خانواده هایشان وعده اقامت داده بود و اکنون زیر همه قول و قرارهای خود به آنها زده است.

 

این کشور پس از آزادسازی برخی مناطق به دست ارتش سوریه در سال 2018، به کلاه سفیدها کمک کرد تا با حمایت اشغالگران اسرائیلی، از خاک سوریه خارج و وارد اردوگاه الازرق شوند.

 

 تامین مالی این گروه که در مارس 2013 شکل گرفت، توسط یکی از نهادهای غیر دولتی کانادا انجام می‌شد. 

 

اسناد کشف شده بسیاری در مناطق آزاد شده از اشغال تکفیری‌ها در سوریه نشان می‌دهد، کلاه سفیدها روند بکارگیری سلاح‌های شیمیایی علیه غیرنظامیان توسط تروریست‌های تحریر الشام را فراهم نمودند.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها