5/15/2021
شنبه، ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰
سرانه مصرف گوشت قرمز به 6 کیلو رسید

سرانه مصرف گوشت قرمز به 6 کیلو رسید

مدیر عامل اتحادیه دام سبک گفت: نبود تقاضا و کاهش قدرت اقتصادی خرید خانوار منجر به کاهش سرانه مصرف از 12 کیلو به 6 کیلوگرم شد.

اعتمادآنلاین| افشین دادرس مدیر عامل اتحادیه دام سبک  با اشاره به دلایل کاهش سرانه مصرف گوشت قرمز در کشور اظهار کرد: در گوشت 2 مصرف کننده عمده داریم که با افزایش قیمت گوشت، خانوارها قدرت خرید ندارند. همچنین بخش دیگری از مصرف به علت ویروس کرونا و تعطیلی رستوران ها و مراکز گردشگری کاهش یافت.

 

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، وی افزود: بنابر آمار سرانه مصرف گوشت قرمز از 12 کیلو به 6 کیلو گرم رسیده که علت اصلی آن را در نبود تقاضا و کاهش قدرت اقتصادی خانوار باید جست و جو کرد.

 

دادرس با بیان اینکه قیمت تمام شده دام به نرخ علوفه بستگی دارد، گفت: 75 درصد هزینه های دامداری مربوط به خوراک است و با افزایش قیمت خوراک، نرخ گوشت در بازار افزایش می یابد. در شرایط فعلی دامداران به سبب نبود کشش بازار و عرضه کمتر از قیمت تمام شده تولید زیان می دهند.

 

این مقام مسئول قیمت کنونی هر کیلو دام زنده را 60 هزار تومان و لاشه در کشتارگاه را 120 تا 130 هزار تومان اعلام کرد و گفت: هر کیلو لاشه با حداکثر 10 درصد سود باید در خرده فروشی ها عرضه شود و فروش با نرخ های بالاتر ناشی از تعدد وجود واسطه و دلال و تفاوت در اجاره سرقفلی در سطح شهر است.

 

مدیر عامل اتحادیه دام سبک در پایان با اشاره به اینکه نرخ نهاده های دامی بالاتر از توان و تحمل دامدار است، تصریح کرد: با افزایش قیمت نهاده، نرخ گوشت بالا می رود؛ از این رو موافق حذف ارز 4200 تومانی نیستیم.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها