6/18/2021
جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
تغییر در جداول بودجه 1400، یک پدیده نادر در مجلس است/ به جای عذرخواهی و پاسخگویی، به بدترین شکل از این کار دفاع می‌کنند/ گستاخی برخی را شنیدم که از انتشار این تغییرات شکایت کردن
بهرام پارسایی، نماینده پیشین مجلس:

تغییر در جداول بودجه 1400، یک پدیده نادر در مجلس است/ به جای عذرخواهی و پاسخگویی، به بدترین شکل از این کار دفاع می‌کنند/ گستاخی برخی را شنیدم که از انتشار این تغییرات شکایت کردن

نماینده پیشین مجلس گفتد: متاسفانه در یک رفتار غیرمرسوم، بودجه ای که در سال 99 مراحل تصویب و تایید نهایی شورای نگهبان را گذرانده، تغییر کرده و در این میان عده‌ای به جای عذرخواهی و پاسخگویی، به بدترین شکل از این کار دفاع هم می‌کنند.

اعتمادآنلاین|بهرام پارسایی، نماینده پیشین مجلس،  با اشاره به تغییرات در جداول بودجه 1400 در مجلس، گفت: این اتفاق یک پدیده نادر در تاریخ مجلس بود که برای نخستین بار و به این شکل در نهاد قانونگذاری کشور رخ داد.

 

به گزارش ایرنا، نماینده پیشین مجلس ادامه داد: متاسفانه در یک رفتار غیرمرسوم،  بودجه ای که در سال 99 مراحل تصویب و تایید نهایی شورای نگهبان را گذرانده، تغییر کرده و در این میان عده‌ای به جای عذرخواهی و پاسخگویی، به بدترین شکل از این کار دفاع هم می‌کنند.

 

پارسایی خاطرنشان کرد: دست بردن به بودجه‌ای که مراحل تصویب و تایید خود خود را طی کرده و برای اجرا به دولت ابلاغ شده، پدیده‌ای است که تا حالا اتفاق نیفتاده است. در مجلسی که خودش قانونگذار است و باید بر قانون اساسی نظارت کند،  طبق میل و نظر اشخاصی مجلس را دور می‌زنند و با این کار به وجهه و جایگاه مجلس آسیب می‌زنند.

 

وی با بیان این که سابقه‌ نداشته است که به این شکل چند نفر در بودجه دست ببرند، تاکید کرد: ممکن بود افرادی پیشنهاد بدهند و در کمیسیون تلفیق تصویب شود و به صحن مجلس بیاید ولی بعد از طی مراحل قانونی، نخستین بار چنین اتفاقی درباره بودجه رخ داده است.

 

پارسایی با بیان اینکه این رفتار در درجه نخست منجر به تنزل جایگاه مجلس می‌شود، گفت: به نظر می‌رسد این کار بی حرمتی به رای مردم است.  شاهد هستیم چند نفر مجلس را دور می‌زنند. پیامد این کارها در شرایطی که مردم گله مندی‌هایی هم دارند،  به نوعی بی‌اعتمادی بیشتر مردم به مجلس است.

 

وی ادامه داد: از طرفی گستاخی برخی را شنیدم که شکایت کردند چرا که این جداول را منتشر کردند مجلسی که مدعی شفاف‌سازی است و شعارش مبتنی بر شفاف سازی بوده،  این گونه با یک تخلفی که باید شفاف بیان کنند مدعی می‌شوند و مسائل مغفول می‌ماند و عملکردشان با شعارشان در این مورد حداقل در دو جبهه متفاوت است.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها