6/18/2021
جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
بازداشت و سرکوب تظاهرات روز کارگر در آلمان، فرانسه و ترکیه

بازداشت و سرکوب تظاهرات روز کارگر در آلمان، فرانسه و ترکیه

معترضان به سیاست‌های دولت‌های آلمان، فرانسه و ترکیه در قبال کارگران، روز شنبه اول می (11 اردیبهشت) به مناسبت روز جهانی کارگر در پایتخت این کشورها علیه سیاست‌های این دولت‌ها در قبال کارگران و اوضاع معیشتی آنها تظاهرات برگزار کردند.

اعتمادآنلاین| روز شنبه به مناسبت روز کارگر در پایتخت‌های آلمان، فرانسه و ترکیه تظاهرات برگزار شد و نیروهای پلیس با سرکوب و دستگیری معترضان جواب این اعتراضات را دادند.

 

به گزارش فارس، معترضان به سیاست‌های دولت‌های آلمان، فرانسه و ترکیه در قبال کارگران، روز شنبه اول می (11 اردیبهشت) به مناسبت «روز جهانی کارگر» در پایتخت این کشورها علیه سیاست‌های این دولت‌ها در قبال کارگران و اوضاع معیشتی آنها تظاهرات برگزار کردند.

 

به نوشته «دویچه وله»، معترضان روز جهانی کارگر در برلین پایتخت آلمان با پرتاب بطری، ترقه و سنگ به سمت نیروهای پلیس اعتراض خودشان را به مواضع دولت این کشور در قبال کارگران ابراز داشتند.

 

بنا بر اعلام پلیس برلین، پنج هزار نفر در تظاهرات روز کارگر در پایتخت آلمان شرکت کردند اما مسئولان برگزاری این تظهارت با رد اعلامیه پلیس خبر دادند که حدود 20 هزار نفر  در این تظاهرات حاضر شدند.

 

برخی منابع محلی در آلمان از قبیل روزنامه نگار روزنامه «تاگس اشپیگل» از بروز برخی درگیری‌‍‌ها میان نیروهای پلیس و معترضان در برلین خبر دادند.

 

در برخی مناطق پایتخت آلمان، معترضان با آتش برپا کردن، آتش زدن سطل‌های زباله و بستن برخی جاده‌ها اعتراض خودشان را علیه مواضع دولت در قبال کارگران و وضعیت معیشت آنها ابراز کردند.

 

دولت آلمان هم با اعزام پلیس ضد شورش و اعمال مقررات منع آمد و شد به تظاهرات روز کارگر پاسخ داد و معترضان را سرکوب کرد.

 

به گزارش «دویچه وله»، تظاهرات روز جهانی کارگر در فرانسه و ترکیه هم خبرساز شده و نیروهای پلیس تعدادی از معترضان را دستگیر کردند.

طبق این گزارش، هزاران فرانسوی از مناطق مختلف این کشور خود را به پاریس رساندند و در تظاهرات روز کارگر شرکت کردند.

 

به گزارش دویچه وله، میان نیروهای پلیس فرانسه با معترضان «آنارشیست‌»  موسوم به «بلوک سیاه» درگیری‌های صورت گرفت و نیروهای امنیتی حداقل 34 نفر از معترضان را دستگیر کردند.

 

معترضان اقدام به شکستن شیشه‌ پنجره‌های برخی بانک‌ها، آتش زدن سطل‌های زباله و پرتاب اشیاء مختلف به سمت نیروهای پلیس کردند و نیروهای امنیتی هم با شلیک گاز اشک آور آنها را سرکوب کردند.

 

تظاهرات روز کارگر در استانبول با واکنش نیروهای پلیس ترکیه مواجه شد. خبرها حاکی است که 212 نفر از معترضان در استانبول و 11 نفر در آنکارا دستگیر شدند.

 

مقام‌های دولت ترکیه با هشدار درباره همه گیری ویروس کرونا هرگونه برگزاری تظاهرات و تجمعالت را ممنوع اعلام کرده بودند.

 

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها