6/18/2021
جمعه، ۲۸ خرداد ۱۴۰۰
پادتن کرونا تا یک سال پس از ابتلا در بدن باقی می‌ماند

پادتن کرونا تا یک سال پس از ابتلا در بدن باقی می‌ماند

بر اساس نتایج یک مطالعه که به تازگی در آمریکا انجام شده، پادتن (آنتی بادی) کرونا تا یک سال پس از ابتلا به بیماری کووید-19 در بدن فرد باقی می‌ماند و قابل تشخیص است.

اعتمادآنلاین| در این آزمایشات نمونه‌های خون 250 بیمار سابق کووید-19 مورد بررسی قرار گرفته است و متخصصان متوجه شده‌اند که بدن تمامی بیماران بستری‌شده قبلی و 95 درصد از بیمارانی که کار آن‌ها به بیمارستان نکشیده است، دارای پادتن کرونا بوده‌ است.

 

به گزارش ایسنا، پزشکان می‌گویند سطح پادتن در بدن افراد با سن و شدت درگیر شدن با ویروس کرونا ارتباط داشته و افراد بالای 65 سال که بیماری کووید-19 سخت‌تری را تجربه کرده بودند از سطح پادتن بالاتری برخوردار بودند.

 

در عین حال یافته‌های اخیر نشان می‌دهد افراد زیر 65 سال و مبتلا به گونه‌های خفیف‌تر بیماری که توانسته‌اند بدون نیاز به بیمارستان بهبود پیدا کنند، سطح پادتن پایین‌تر و متغیرتری داشته‌اند.

 

متخصصان می‌گویند در افرادی که قبلا مبتلا به کووید-19 خفیف شده‌اند واکسن، محافظتی طولانی‌تری نسبت به پادتن طبیعیِ خودِ بدن ایجاد خواهد کرد.

 

در مطالعه انجام شده از مجموع 250 فرد مبتلا، 58 نفر پیشتر در بیمارستان بستری شده بودند و 192 نفر نیز به دلیل علائم خفیف در خانه بهبود یافته بودند.

 

نتایج تحقیق تازه در نشریه پزشکی «medRxiv» منتشر شده است.

 

به گزارش یورونیوز، پیشتر نتایج یک مطالعه بر سطح پادتن بیش از 30 هزار نفر از شهروندان کشور ایسلند نشان داده بود که سطح پادتن بیماری کووید-19 در بدن بیش از 90 درصد مبتلایان به ویروس کرونا پس از ابتلا افزایش یافته و تا چهار ماه پس از بهبود ثابت مانده است.

 

این در شرایطی است که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا (CDC) به افراد واکسینه شده هشدار داده که با وجود احتمال پایین ابتلای آنها به بیماری کووید-19 باید احتیاط کنند چرا که می‌توانند بدون داشتن هیچ علائمی از ابتلای به ویروس، ناقل آن به دیگر افراد باشند.

 

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها