5/13/2021
پنج شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۰
تکذیب ادعای یک رسانه داخلی / خطیب‌زاده: آمریکا اصرار بر تحریم‌های فلج‌کننده داشت مذاکرات متوقف می‌شد

تکذیب ادعای یک رسانه داخلی / خطیب‌زاده: آمریکا اصرار بر تحریم‌های فلج‌کننده داشت مذاکرات متوقف می‌شد

سخنگوی وزارت امور خارجه در مورد روند مذاکرات وین و مواضع آمریکا گفت: نکات اختلافی میان ایران و آمریکا در مذاکرات وین کم نیستند و برخی مواضع آمریکا در وین قابل قبول نبوده است.

اعتمادآنلاین| سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه روز چهارشنبه سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به خبرسازی یک رسانه ایرانی درباره اصرار آمریکا به ادامه تحریم های فلج کننده علیه ایران گفت: اما در این‌مورد خاص که سوال می پرسید -- که بازهم‌ یک رسانه از قول منابع آگاه ناشناس خود ادعا کرده-- نه‌ تنها این‌مورد و موارد ادعایی شبیه این غلط است بلکه همه یقین بدانند اگر آمریکا اصراری بر این گونه امور داشت قطعا تا کنون گفتگوها متوقف شده بود.

 

به گزارش ایرنا، سخنگوی وزارت امور خارجه افزود:‌ نکات اختلافی میان ایران و آمریکا در وین کم نیستند و برخی مواضع آمریکا در وین قابل قبول نبوده است.

 

وی تاکید کرد:‌ از این روست که هیات ایرانی گفتگو های وین را با دقت و نکته سنجی به پیش می برد.

 

شبکه خبری انگلیسی زبان "پرس‌تی‌وی" به نقل از آنچه که " یک منبع مطلع در تهران" خواند مدعی شد آمریکا بر حفظ ساختار تحریم‌های فلج کننده و به ویژه عدم لغو قانون کاتسا اصرار دارد و رفع تحریم‌ از نهادها و افراد باقی مانده در لیست تحریم SDN را به میزان زمان اجرای برجام رد کرده است.

اعتمادآنلاین را در تلگرام دنبال کنید: https://t.me/EtemadOnline
موضوعات مرتبط
دیدگاه ها